Víte, co znamená, když nosíte na ruce červenou šnůrku? Až to zjistíte, pořídíte si ji také.Když se bavíme o zdraví, většině lidí se vybaví to tělesné. Jestli si někdo zlomil ruku, dostal kašel nebo má namožené svaly, to všechno je zahrnuto pod pojmem problémy našeho fyzického já. Co však mnoho lidí podceňuje a nepřikládá tomu dostatečný důraz, je zdraví psychické. V minulosti byla kladena úplně minimální pozornost na pocity jedince, a ti, kteří svůj život zasvětili svým potřebám, byli často vyděďováni nebo i zabíjeni.

Vezměme si třeba takový příběh Romea a Julie. Nehodlali se podřídit sváru svých rodů, odmítli si jako partnera vzít někoho, koho nemilují, a nakonec kvůli tomu zemřeli. A to samé platí i u umělců. Žili život bez pravidel, nechtěli se omezovat, tak nad nimi společnost ohrnovala nos. Naštěstí je nyní mnohem chápavější společnost, která se snaží emoce a hodnoty druhých co nejvíce podporovat, a jakmile vás něco trápí, snaží se i pomoct.

V knihkupectvích máme vyloženě psychologické oddělení, kde nalezneme mnoho knih o zkoumání nás a našich emocí. Valná většina dnešní populace navštěvuje psychology, diskutuje své problémy s přáteli, vede si deník k zaznamenávání svých pocitů, a otevřeně podporuje jednotlivé skupiny s odlišnými preferencemi, jež by se mohli cítit jakkoliv utlačováni. Řekněme, že oproti středověku jsme se opravdu šoupli.

Jak fungují aury a negativní vlny? Je to reálné?

Někteří jsou do celého studia abstraktna a pocitů natolik zapálení, že věří na aury. Určitě jste už někdy byli na místě, které vás údajně mělo nabít. Někdo tomu nevěří, někdo zase ano, záleží čistě na vás. Na čem se ale můžeme shodnout, je fakt, že každý náš známý nebo přítel na nás působí jinak. Nedokážeme vysvětlit, čím je nám ta osoba sympatické, prostě to tak je. A někoho zase nemůžeme snést čistě od pohledu. Chcete se vyhnout tomu, aby vás tito lidé nakazili špatnou náladou?

Mrkněte do galerie!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře