Jestliže spíte i během dne, IHNED přestaňte! Životu NEBEZPEČNÉ!S neuvěřitelně nabitým režimem, který většina z nás má, je těžké odolat odpolední siestě, avšak ze zdravotních důvodů to není úplně nejlepší nápad. Studie se však v tomto ohledu mnohokrát rozcházejí. Mnoho úspěšných osobností si každý den dopřávalo dvacet minut spánku v odpoledních hodinách, aby byli co nejproduktivnější. Záleží i hodně na vašem spánkovém režimu, a jestli máte odpočinek i mimo noc zapotřebí. Problémem dnešní generace jsou displeje, na kterých spousta mladých lidí tráví čas i před spaním, čímž si zhoršují kvalitu spánku. Oči jsou vinou záření, které ze zařízení vychází, unavené a nedokáží pak během spaní plnohodnotně odpočívat.

Řešením tohoto problému může být speciální podsvícení, které má za úkol eliminovat modré světlo a nahradit ho teplejšími barvami, jež oči snášejí lépe. Nejlepší by bylo samozřejmě používání mobilu před spaním vůbec nepoužívat, ale z pohledu mladého člověka chápu, že ne vždy se to podaří. Mnoho z nás si ještě chce zkontrolovat, kdo mu napsal, což se pak může jednoduše zvrhnout v hodinové projíždění Instagramu. Není to však taková katastrofa jako u dětí, které jsou schopny hrát počítačové hry několik hodin v kuse, klidně i místo spánku.

S jakými potížemi se mohou setkávat lidé, kteří tráví moc času nad displejem?

Dříve se s touto problematikou lidi setkávali jen zřídka, naneštěstí tzv. generace z je na svých mobilních zařízeních i mnohokrát zcela závislá. Nemusí se jednat o hraní videoher, jako závislost se to bere i v případě, že daná osoba neustále komunikuje se svými přáteli a nedokáže od mobilu odtrhnout oči. Dalším problémem mladých lidí je s tím spojený nedostatek spánku.

Je tedy dobrý nápad ho dohánět i během dne? Jestli tě zajímá, zdali si můžeš odpočinout odpoledne, podívej se do galerie!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře