Tohle tě zcela PŘEKVAPÍ! Jak poznat, že se někomu líbíš online?Komunikace online rozhodně není jednoduchá, je zde spousta prostoru pro nedorozumění a špatného vyložení si toho, co se nám druhý snaží sdělit. Jelikož jsme každý jiný, porůznu se i vyjadřujeme. V reálném životě máme možnost slova umocnit gestikulací či mimikou, avšak mobil nás o tuto možnost obírá. Jak tedy potom můžeme s jistotou říct, co pisatel na druhé straně displeje chce říct? Někdo rád používá smajlíky, které nám tón zprávy přeci jen lehce podbarví. Ne každému se ale chce emoji hledat nebo se mu obecně příčí představa jejich posíláná.

A jelikož téměř každý máme tendenci hledat ve věcech, co my chceme, může dojít k nedorozumění, které poté má zásadní vliv na náš vztah s danou osobou. Příkladem jsou osobní věci, jež se vždy doporučují řešit tzv. in person (osobně). Patří mezi ně rozchod, sdělení velkého oznámení nebo také jakýkoliv vážnější problém. Představa, že by váš dlouhodobý vztah měl skončit pouhou prázdnou zprávou na mobilu, se příčí snad většině. Ať je to sebenepříjemnější, musíte se sejít a problém probrat, protože už jen tím, že si to vyříkáte, se vám uleví. Nedojde ani k žádnému nepochopení se kvůli absenci smajlíků, apod.

Co nám může pomoct porozumět osobě na druhé straně displeje?

Bohužel to není úplně to stejné jako v reálném životě, proto se musíte prostředí sociálních médií přizpůsobit. Mladá generace je v tomto ohledu velice zdatná, ale i ta se může v mnohém zmýlit. Nejen zprávy mohou být zavádějící, na internetu se setkáte se spoustou věcí, které ve skutečnosti vypadají zcela jinak.

Upravené fotky, focení se pouze z lichotivých úhlů a nepřeberné množství filtrů, jež nám pomáhají zakrýt naše nedokonalosti. Je proto třeba se snažit kvůli falešné dokonalosti influencerů netrápit.

Jak se vyznat ve zprávách svého crush? Pomocí těchto jednoduchých tipů na to přijdeš hned! Klikni do galerie, ať se je dozvíš.

 

 

 

 

Komentářů

komentáře