Věc, která je toxičtější než cigarety a přitom ji má KAŽDÝ doma! Čeho se musíte neprodleně zbavit?Ve snaze si co nejlépe zútulnit prostředí, ve kterém žijeme, se mnohokrát stane, že uděláme něco, co nám může později ublížit na zdraví. Kolikrát si mladý pár zakoupí idylickou chaloupku u vody, kde si představuje romantické projížďky loďkou, ale ve skutečnosti pak musí bojovat s vlhkostí. Stavby nacházející se v obdobných lokalitách jsou velice náročné na údržbu, jelikož kde je vlhkost, tam je plíseň. Nemusí to však být jen u vody, na zimu se mnoho rodin, co žijí v bytech, setkávají s plísní rostoucí v oblasti oken. Skla se totiž důsledkem ranní rosy pokryjí sraženými kapkami vody, které pak zatékají za mezery a vytváří tak ideálně vlhké prostředí.

Může se tak jednat o skutečnou hrozbu, protože se pak do ovzduší místnosti dostávají látky, které jsou vnímány jako plísňový zápach. Ten pak může po čase způsobit různá mykotická onemocnění (lidská onemocnění vyvolaná houbami, které se pak dělí na několik různých druhů podle oblasti napadení) a poškodit sliznice a pokožku, způsobit bolest hlavy či podráždit krk a nos. Proto je třeba se plísně rostoucí v bytě co nejdříve zbavit.

Další věci, na které je třeba dát si v bytě pozor

Nebezpečí je nejčastěji tam, kde bychom ho čekali nejméně. A stejně tak platí, že téměř všude se dá udělat chyba, ať už to je volba dřeva, barvy nebo snad kytek. Některé druhy dřeva totiž mohou být jedovaté, a když s nimi přijde do styku například batole, které má ve zvyku svět objevovat ústy, může dojít k otravě. To samé platí u kytek, kdy mnoho z nich vydává omamné vůně, jež se nedoporučují dýchat po delší dobu. Co se týče dýchání, je zde kauza i ohledně zapalování svíček a jejich působení na ovzduší v místnosti, natož pak jejich značné riziko požáru.

Který z těchto faktorů nejhůř působí na lidský organismus? Více se dočteš v galerii!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře