Ovdovělý otec zůstal SÁM na 7 DĚTÍ! Pomohl mu tajný muž..Péče o děti není žádný med, zejména když na to jste sám. Přítomnost obou rodičů je velice důležitá pro psychický vývoj dítěte, jelikož mu každý do života dají jiné prepozice. Od matky se dítě většinou dočká péče a lásky, zatímco otec je většinou ten vzor, který si s dítětem hraje a učí ho mnoha dovednostem. Toto je samozřejmě stereotyp, tudíž to v každé rodině může fungovat zcela jinak. Když však jeden z rodičů zmizí, snaha vměstnat tyto dvě role do jedné osoby pak stojí neuvěřitelné úsilí. Otec, který musí vařit, žehlit a zároveň představovat hlavu rodiny, pak balancuje dvě různé osobnosti, a ne vždy se s tím dokáže vypořádat.

Smrt partnera je obrovskou ránou, natož pak když se zároveň jedná o rodiče. Zde záleží i hodně na dětech, jak se k dané situaci postaví. Navzdory smutku a nečekané změně je důležitá jejich podpora. Možná že není jídlo tak chutné jako od maminky, ale nezáleží na té chuti, ale na snaze. V dnešní době naštěstí už mnoho otců odchází na mateřskou a snaží se se co nejvíc podílet na péči o dítě, a to nejen proto, že jsou k tomu nuceni situací. To samé platí u rozbíjení stereotypů, že žena patří do kuchyně, zatímco muž má plné právo se natáhnout s pivem u televize. Stále by to však měla být volba toho páru, že vybočí z těchto zajetých rolí a navzájem si se svými úkony pomohou. Nemělo by se to ze dne na den změnit kvůli úmrtí jednoho z nich.

Co může absence matky způsobit?

To záleží hodně na tom, jak se k tomu daná rodina postaví. Pokud jste viděli film Prázdniny, jedna z postav ztvárněná hercem Jude Lawem právě v této situaci je. Navzdory všemu je však pro své děti neuvěřitelnou oporou, tudíž chybějící ženskost v rodině tolik nepociťují, jako kdyby se jen uzavřel do sebe.

Jak smrt své manželky zvládnul tento ovdovělý otec? A kdo je ten tajný Santa? Dozvíš se v galerii!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře