Neobvyklý pár šokuje okolí! Taky vám přijde zvláštní, nebo s nimi souhlasíte?Láska je velmi rozsáhlé téma plné nečekaných rozhodnutí a má mnoho podob. Když se trochu ohlédneme zpět, lidstvo těm více podobám nebylo nakloněno, pokud to nesplňovalo jejich stereotypy. Je však úsměvné, jak moc se to liší v jednotlivých kulturách. Na určitých místech se kupříkladu oddávali bratr se sestrou, aby udrželi čistotu jejich linie. Věkový rozdíl taky nepředstavoval žádný problém, absolutní většina žen se do manželského svazku dostávalo, aniž by dosáhla plnoletosti. I polygamie se v Egyptě těšila značné oblibě.

Co však v učebnicích historie nenajdeme, jsou vztahy mezi muži či ženami. Jsou určité spekulace, v pár zemích dokonce potvrzené fakty, že se homosexualita mezi lidmi vyskytovala, ale v konzervativnějších společenstvích nikdy. Povinností ženy bylo především sloužit svému muži a porodit mu značné množství potomků. Je trochu ironické, že když byla žena přistižena s jiným mužem, byla potrestána kolikrát i trestem smrti. Muž takto přísnými sankcemi rozhodně netrpěl. Jak jsem zmínila dříve, polygamie byla v mnoho státech povolena, tudíž muži se zas tak omezovat nemuseli.

Problematika vztahů v dnešní době

Dnes se sice společnost snaží homosexuální páry podpořit, mnoho dřívějších standardů se však stalo tabu. Ne že bych s tím nesouhlasila. Představa, že by stále existovaly domluvené manželské svazky mezi nezletilými, mi nahání husí kůži. Nikdo by se neměl dostat do romantického vztahu, na který není připravený. Zároveň by se neměl nikdo pokoušet znehodnotit páry, jež se mu nezdají jako vyhovující jeho představám. Láska je láska, a neměla by mít vzorce.

V galerii je fotka páru, kterou konzervativci považují za šokující. Je jen na vás to zhodnotit! Jak se tento vztah zdá vám? Fotku a podrobnější informace najdeš v galerii!

 

 

 

 

 

Komentářů

komentáře