Jak usnout do JEDNÉ MINUTY? Jednoduchý trik, který funguje!Problémy s usínáním jsou v dnešní době na denním pořádku. Všichni si bezesporu prošli minimálně jednou bezesnou nocí, která byla způsobena stresem, nemocí či jinými rušivými faktory. Ne vždy je však na vině náš organismus. Mnohokrát na to má velký vliv prostředí, ve kterém se pokoušíme usnout. Vezměme si například typického občana velkoměsta. Žije v normálním bytě obklopen dalšími budovami, a protože se jedná o místo s výskytem dalších lidí, každý má jinak nastavenou večerku.

Někdo má chuť si zajít ven. Jiný v tom vidí příležitost se konečně dostat k úkolům, které nestihnul během dne. Další se zase rozhodne si u sebe uspořádat večírek. Když se nacházíme v okolí tolika jiných denních režimů, je neskutečně obtížné si udržet ten svůj a nenechat se ovlivnit. Za okny se ozývají halekající hlasy lidí vracejících se z klubů, občas projede nějaké auto nebo vám svítí lampa přímo do oken. Žít ve městě sice může představovat úlevu v dostupnosti všeho potřebného, ale máme-li se bavit o prostředí vhodném pro náš organismus, venkov je přeci jen lepší.

Co se říká, že napomáhá lepšímu spánku?

Nejdůležitější je dopřát svému tělu prostor pro relaxaci. Před spaním si udělejte čaj a zkuste si po zhruba třicet minut jenom číst, nad ničím neuvažovat. Pokud byste se před usnutím věnovali hlubokým myšlenkám, mohlo by to způsobit, že nedosáhnete potřebného množství hlubokého spánku. Mozek totiž není dostatečně zrelaxován a stále se zaobírá všemožnými úvahami, takže výsledkem je lehký spánek, který vašemu organismu neulehčí tolik jako ten hluboký. Také byste se měli vyvarovat světlu a podobným vnějším rušivým faktorům. Narušuje to pak tvorbu melatoninu (spánkový hormon).

Co vám však pomůže usnout do pouhých šedesáti sekund? Dozvíš se v galerii! A pokud se Vám daří rychle usnout, tak si ještě dávejte pozor na tohle!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře