Dva měsíce se rozhodly nesprchovat! Co se stalo s jejich tělem?Každý má hygienu nastavenou jinak, pro někoho to je každodenní činnost, někomu stačí sprcha obden. Co je však správně? Názory na frekvenci se liší odborník od odborníka. Jedná se koneckonců především o to, aby se daná osoba cítila dobře a čistě. Ne vždy k tomu však máme prostředky. Pokud jste jako malí jezdili (nebo stále jezdíte) na tábory, pak víte, o čem mluvím. Ne žádné pohodlné dva týdny v chatách s vytápěním a jídelnou s myčkou, ale ten pravý přírodní tábor.

Tam, kde se spí hezky ve stanech s podsadou, každý si po sobě myje svůj ešus a sprcha je vzácnost. Já si například stále živě vybavuji fronty na hadici přivázanou na větvi, pod kterou jsme se nacpaly dvě a byly za to vděčné. Rodiče dnešní generace už se kolikrát o své ratolesti bojí, aby náhodou nestrádali, tak je na tábor ani nepošlou. Pokud však chcete znát můj názor, kdo si neprošel takovýmto táborem, má neúplné dětství. I když se mi po mamince párkrát zastesklo a měla jsem vlhké oblečení, stálo to za to. Vzpomínky totiž nemusí být dobré, ale především silné, jak by řekl náš bývalý vedoucí.

Je dobré občas vyjet ze zajetých kolejí a hygienu ignorovat?

U sprchy to je asi především o pocitu, ale co se týče zubů, tam je třeba pečlivé důslednosti. Úsměv a pusa je totiž to, na co se kouká každý, spolu s očima a dlaněmi. Pro někoho to je i důležitý faktor při výběru partnera. Spousta spolužaček a kamarádek vám řekne, jak krásný úsměv má kluk, který se jim líbí. Je to prostě bonus, jenž vaši krásu ještě zvýrazní. Když se totiž člověk hezky a upřímně zasměje, každému je hned sympatičtější a sami se pro sebe třeba pousmějí. Jak se říká, je to nakažlivé a co šířit hezčího než smích. Proto si nezapomínejte čistit zuby kvalitně, předejdete tak zbytečným starostem v dospělosti.

Zajímá tě, jak dopadají lidé, co se hygieně vyhýbají? Dozvíš se v galerii!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře