Zima se blíží. Čím vylepšit své auto?Ještě posledních pár teplých dní a bude tady zima. Období, které nemá ráda celá řada řidičů. Pokud mezi ně patříte, podívejte se s námi na několik tipů, jak vylepšit své auto a jak několik zimních měsíců přežít bez úhony.

Chraňte své vozidlo

Jako první se podíváme na možnosti toho, jak své auto ochránit. Během zimy se často sype štěrkem a pískem, což jasně znamená mnoho odletujících kamínků. Pokud nechcete, aby skončily přímo na vašem autě, bude se hodit ochranný deflektor přední kapoty. Díky jeho instalaci se nemusíte obávat toho, že by váš poctivě a pravidelně udržovaný lak utrpěl jakékoli velké šrámy. Rozhodně k tomu nedojde. Navíc má ještě jednu zajímavou výhodu – zlepšíte vzhled svého vozu.

Pozor na vlhkost a nečistoty v interiéru

Zima je problémovým obdobím také proto, že do svého vozu nanášíte mnoho nečistot a také vlhkosti. Textilní koberečky jsou sice fajn, ale když jsou boty od sněhu nebo bláta, není to ideální. Ušpiníte je a rychle se do nich nasákne vlhkost. A ta následně způsobuje mnoho problémů. Mezi ty se řadí:

  • Vznik plísní
  • Mlžení oken
  • Omrzání okének zevnitř

Jak si s vlhkostí poradit? Ideální je řešit už samotnou příčinu. Naše rada je poměrně jednoduchá a jasná. Vyberte si gumové rohože. Do těch se žádná vlhkost nevsákne. A pokud se na nich bude držet voda, stačí je vyklepat a budou opět téměř suché. Lepší řešení nenajdete.

Nezapomínejte ani na vhodnou výbavu

Pokud nechcete být z čehokoliv překvapeni, je dobré myslet i na některé prvky výbavy, které se mohou hodit. Samozřejmostí při cestě do hor by měly být nejenom řetězy, ale třeba i lopata a trocha písku. Mezi to běžné zase můžeme zařadit třeba startovací kabely, škrabku nebo rozmrazovací sprej a eventuelně také rozmrazovač zámků. To vše pomůže ve chvíli, kdy budete chtít během třeskutých mrazů se svým vozem odjet z parkoviště.

 

 

 

 

Komentářů

komentáře