Sedm znamení, že s vaším tělem je něco špatně.Příroda to má zařízené natolik, že pomocí různých procesů je schopna skrze náš organismus tělu doručit zprávu, že něco děláme špatně. Je překvapivé, jak moc spolu mentální a tělesná stránka souvisí. Dobrým příkladem je stres. Každý se s ním setkává na denním pořádku a v určité míře se jedná o pouze nepříjemný pocit, nic závažného. Naše tělo naopak trochu toho stresu potřebuje, aby si proti němu dokázalo vybudovat určitou odolnost. Jestli se jedná o ujetí autobusu nebo neschopnost vzpomenout si na věc, kterou jsme měli udělat, pak to náš organismus nijak víc nezatíží.

Horší je, když to je náplň našeho života. Ať už se jedná o těžkou školu, vysilující zaměstnání nebo neschopnost si lépe zorganizovat čas, naše tělo je neustále vystavováno nebezpečným zvýšením srdečního tepu, které se může jednoho dne stát fatálním. Zrychlené bušení srdce není to jediné, s čím se naše tělo potýká, když si procházíme stresově náročnou situací. Započítejte i nadměrné pocení, bolest hlavy, únavu, žaludeční vředy, vypadávání vlasů a máte ukázkový rozpad organismu. Proto je potřeba znamení, které nám naše tělo dává, s co možná největším respektem a zbytečně je neignorovat.

Jaké další věci děláme a nevědomky si tím škodíme?

Se stresem se váže mnoho dalších příznaků, které jsou pro každého individuální. Nejčastějším znakem nervozity je kousání nehtů, otrhávání kůže na prstech a namotávání pramínků vlasů. Ani si neuvědomujeme, že danou věc děláme, dokud není pozdě. Na tyto neduhy se prodává řada antistresových pomůcek, které by měly v boji se stresem pomáhat, avšak ne vždy jsou účinné. Každý potřebujeme nějaký ten menší zlozvyk, který nám pomáhá se v dané situaci uklidnit, bohužel mnohokrát je spíše na škodu.

Které ze symptomů nám tělo dává, když s ním něco není v pořádku? Mrkni do galerie a dozvíš se to!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře