Nové obklady? Nezapomeňte na správnou pokládkuRozhodli jste se pro nové obklady, nebo dlažbu? Pokud ano, máte dvě možnosti. Buď oslovíte specializovanou firmu nebo řemeslníka, která samotnou pokládku realizuje v podstatě na klíč a vám předá hotový výsledek. Každá firma ale něco stojí, a tak se může jevit jako lepší řešení možnost číslo dvě. Ta stojí na tom, že si vše uděláte sami. Pokud se rozhodnete pro tuto cestu, budete kromě obkladů a dlažeb potřebovat několik dalších věcí.

Lepidlo jako základ

Sice se říká lepidlo, ale spíše jde o moderní stavební hmotu, která zajistí to, že vaše nové obklady, nebo vaše dlažba budou držet tam, kde držet mají. Tedy buď na vaší podlaze, nebo na vaší stěně. Lepidel je dnes na trhu celá řada a jejich předností je jak snadná příprava, tak i jednoduché použití a také velmi dobré vlastnosti.

Nezapomínejte také na spárovačky

Další věcí, bez kterou se stoprocentně neobejdete, jsou takzvané spárovačky. Jde o materiály, které jsou určené právě do samotných spár, které mezi obkladem nebo dlažbou vznikne. Jasným hitem by měly být moderní a vylepšené cementové spárovačky, které nadchnou jednoduchostí použití, ale nadchnout také svou kvalitou. Vybrat si lze i z celé řady různých variant, kam můžeme zařadit možnosti, jako například:

  • Klasické spárovačky
  • Spárovačky pro domácnost s dětmi
  • Spárovačky zajišťující rustikální vzhled

Potřebovat můžete také tmel

Časti se na něho zapomíná, ale i ten by měl být nezbytnou pomůckou. Zvláště pokud řešíte interiérové obklady, nebo dlažbu. Díky své kvalitě a vlastnostem dokážou zajistit, že eliminují možná rizika spojené se zatékáním, což následně vede k poškození vašich obkladů. A jaké těsnící tmely? Použitím kvalitních tmelů se dokážete tomuto problému vyhnout. Jak jsme uvedli, jeho použití je obzvlášť doporučeno v exteriérech, kde dostává obklad z důvodů rozmarů počasí skutečně velmi výrazně zabrat.

 

 

 

 

Komentářů

komentáře