Ženy mají větší předpoklady k osvojení si jazyka. Na vině je dávný pravěkKaždý z nás se v životě setkal se škatulkováním na základě pohlaví a nejspíš se to ještě mnohokrát stane. Společnost je sice v dnešní době pokrokovější, než tomu bylo za dob našich prarodičů, ale předsudků se zbavuje velice těžko. Na jednu stranu můžeme vidět mnoho známek toho, že se celkové smýšlení posouvá kupředu, avšak stále jsou jednici, kteří určité změny přijímají jen s obtížemi.

Například Pride Parades, jež se mohou pyšnit obrovskou účastí, ukazují, že láska může mít mnoho podob. Tento koncept se každý rok setkává s celosvětovou podporou, avšak spolu s veřejnou sympatií jde však ruku v ruce i nenávist. V lepších případech lidi s konáním pochodů nesouhlasí, ani se nepokusí jejich průběh narušit.

V těch horších může dojít ke slovním či fyzickým potyčkám. Stereotypy tradiční rodiny tedy zcela přejít nelze, neboť nám byl odmalička vsugerováván vzorec ženy a muže, nikdy ne stejnopohlavní alternativa. Někteří jsou schopni tento způsob výchovy přejít, jiní to však nikdy nedokážou. To samé platí u pohlavních stereotypů.

Které jsou skutečné a které mýtus

Jakožto žena nejsi dobrý řidič, proč pláčeš, jsi muž, dívky jsou takové drbny apod. V průběhu svého života jste byli na základě svého pohlaví zaškatulkováni alespoň jednou. Některé stereotypy jsou způsobené biologickou průpravou, jiné jsou však pouhými předsudky. Naštěstí už dnes není hřích, když je žena v čele firmy nebo má na sobě oblek. I chlapi se mohou starat o dítě, zatímco jejich manželka vydělává na domácnost.

Každý jsme jiný a to by se mělo podporovat, ne diskriminovat. Třeba typická výřečnost žen je způsobena pravěkým systémem fungování. Zatímco muži lovili, ženy se staraly o tábořiště. A čím jiným si zkrátit čas než příjemným rozhovorem? Už od pradávna toho tedy ženy namluví více, což se pak projevuje i v učení se cizích jazyků.

Komentářů

komentáře