Vánoční osvětlení nenechávejte na poslední chvíli







Vánoce jsou svátky světel, již podle starých Židů se slavila Chanuka rozsvěcením spousty světel. Taktéž podle křesťanské tradice ohlašovala příchod Ježíška kometa – zářivé světlo na obloze. Proto se dodnes dochovala tradice osvětlování našich domovů světelnými dekoracemi, ať už svíčkami, nebo řetězy, girlandami či jinými světelnými dekoracemi.

Zůstaňme nejprve v interiéru

Popusťte uzdu vaší fantazie a vytvořte si zde originální dekorace. Použít můžete světelné řetězy různých barev s mnoha funkcemi svícení. S jejich pomocí osvětlíte nejen stromeček, ale třeba dekorační větve, girlandu, nasvítíte s nimi okna, krbovou římsu, či cokoli jiného. Kromě světelných řetězů můžete do interiéru použít také světelné dekorace. Pořiďte si třeba lampičku ve tvaru vánočního stromečku či hvězdy.

A teď hurá ven

Uvnitř už máte světla dost? Pojďte se o něj postarat také do okolí vašeho domu. K vánočnímu nasvětlení exteriéru se nejčastěji používají řetězy, krápníky či imitace sněžení. Podle velikosti objektu, který chcete nasvítit, vybírejte délku světelných řetězůKrápníky se skvěle hodí k orámování střechy. K osvětlení venkovního stromku můžete použít efektní venkovní sněžení. Ze světelných závěsů a sítí lze vytvořit světelnou scénu v předzahrádce, na fasádě, nebo třeba vchodových dveřích. Pokud se vám nechce běhat kolem domu s klubkem světelného řetězu, můžete vsadit na venkovní dekorace. Pořiďte si svítícího anděla, tučňáka, sněhuláka či soba. Vybírejte z různých barevných provedení a navoďte si doma kouzelnou vánoční atmosféru. Máte-li větší plochu bez oken, můžete využít také světelné projektory, které na zeď promítají zvolené vánoční motivy.

Kam pro vánoční osvětlení

Máte už představu, jak váš dům vánočně ozdobit, nebo potřebujete poradit s vánočním osvětlením? Navštivte internetový obchod, nebo se přijďte poradit do světelného studia Aulix v Dolních Břežanech u Prahy, kde najdete stovky různých svítidel, která si můžete prohlédnout.

Komentářů

komentáře