V Itálii se údajně dožijete nejdéle. Proč tomu tak je?Podle nedávných statistik se ukázalo, že nejmenší pravděpodobnost brzkého úmrtí je právě v této zemi zalité sluncem. Jaký je však tamní recept na dlouhý život?

Italové jsou pověstní svou dobrosrdečností, vášnivostí a bezstarostným přístupem, což je nejspíš jedním z nejdůležitějších faktorů. Vrásky, které máte ze smíchu a ne ze starostí, jsou ty nejlepší. V Itálii se nikam nespěchá, všechno je tam jakoby posunuté. Jestliže patříte mezi ranní ptáčata, budete tam nejspíš patřit mezi jediné. Když se nad tím zamyslíte, dává to ve skutečnosti smysl. Jestli je něco, co je dokázané, že zhoršuje kvalitu a délku našeho života, je to právě stres a s tím se v Itálii opravdu moc často nesetkáte. Všemu pak přispívá i italská kuchyně, která se vyznačuje jak lehkými jídly, tak dostatkem živin.

Organismus tedy není zaneprázdněn trávením, což přispívá ke kvalitě spánku. Jak vidíte, všechno spolu souvisí. Proto je potřeba nezanedbávat ani jednu z oblastí zdravého životního stylu, protože jakmile se nevěnujete byť jen jedné z nich, projeví se to jinde. Dobrým příkladem jsou psychosomatická onemocnění, kdy se strádání v naší psychické stránce objeví na té fyzické. Možná se nemůžete odstěhovat do Itálie, je však spousta věcí, které můžete pro své tělo udělat, a tím mu pomoct.

Recept na dlouhověkost

Prvním krokem bude si vzít inspiraci od Italů a nenechat se jen tak něčím rozhodit. Není nic, co by nevyřešilo posezení s vašimi přáteli se skleničkou Aperolu v ruce. Snažte se trávit svůj čas kvalitně a především obklopeni lidmi, na kterých vám záleží. Nejlepší radou však zůstává zlatá střední cesta. Říká nám, že není na škodu si občas vyhodit z kopýtka, ale zároveň je třeba myslet v dlouhodobějším hledisku a poznat, kdy je třeba se už se trochu mírnit. Nestarejte se tedy o zbytečnosti jako je váš vzhled, tvar vaší postavy nebo věci, co nejdou změnit. Berte život s lehkostí Italům vlastní a třeba je i přežijete.

Komentářů

komentáře