Tipy na dárky na poslední chvíliNadchází poslední týden před Štědrým dnem, což je zároveň obdobím vánočních firemních večírků. A ať už toužíte obdarovat své kolegy nebo potřebujete sehnat něco univerzálního pro známé, vždy se najde jeden člověk, na jehož dárek jste zapomněli. Jenže ačkoliv existuje spousta univerzálních dárků, všechny, co vás napadají, vám k dané osobě vůbec nesedí a už jste s rozumem v koncích. Možná jen máte odpor k svíčkám, alkoholu a dalším podobným dárkům bez duše. Tak či onak zde najdete seznam tipů na vánoční dárky, které se dají sehnat na poslední chvíli.

Status svíček jakožto špatný univerzální dárek mi připadá nesmyslný, neboť pokud zakoupíte kvalitní svíčku, která bude hezky vonět a dlouho vydrží, nemá smysl se vůči ní vymezovat a označovat ji za neoriginální. Jakožto estetické podtržení domácnosti se dá skutečně darovat komukoliv a to samé platí u alkoholu. Ten je ošemetnější z důvodu, že každý preferuje jiný druh a kolikrát i značku. Naštěstí díky jeho univerzálnosti se nejedná o takovou katastrofu, pokud se netrefíte, přinejhorším ho obdarovaný dá někomu jinému nebo jej nabídne návštěvě. Ale pokud se nechcete uchýlit ani ke svíčkám, ani k alkoholu, zde jsou nápady na další dárky.

Poukazy

Ať už zabrousíte na Slevomat a rozhodnete se známým dopřát víkend v lázních, gurmánský zážitek nebo trochu adrenalinu, či jim zakoupíte dárkovou kartu do jejich oblíbeného obchodu, neuděláte chybu. Je však potřeba danou osobu alespoň trochu znát, aby to nedopadlo tak, že svého usedlého rigidního kolegu nepošlete na bungee jumping nebo milovníkovi piva nezakoupíte prohlídku vinic.

Jídlo

Jídlo nikdy nic nezkazilo, a pokud jste zároveň i kreativní duše, můžete nějaké vyrobit. Ať už naložíte hermelín nebo vyrobíte domácí marmeládu, jistě nešlápnete vedle.

Knihy

S vánočními svátky mají lidé více času a málokdo odolá večeru v dece a dobrou knihou. Udělejte menší průzkum, co vašeho kolegu nebo rodinného příslušníka zajímá a kupte mu něco zajímavého k počtení!

Komentářů

komentáře