Tento návrh vás pošle do kolen! Týká se konzumace alkoholu u žen







Alkohol obecně nepatří mezi zdraví prospěšné látky, tudíž je logické, že se řada výzkumů snaží přijít na jeho míru škodlivost, a jak tím ovlivňuje své konzumenty. Někdy to však zachází do až absurdních mezí. Spousta lidí si nedokáže představit svůj život bez něj, a používají ho jako svou berličku, která jim umožňuje bezbolestněji proplouvat životem. To také však není úplně ideální. I když je potvrzené, že určité tlumící účinky má, nikdy nám to problém nepomůže vyřešit.

A tím, že se pokusíme od něj utéct, si akorát bolestněji uvědomujeme jeho přítomnost, až účinky nápoje zmizí. Je proto krajně nerozumné se ponořit do sebelítosti a říct si, že ve všech filmech si člověk v depresi naleje sklenku, tak si také dopřeju tento filmový moment.

Možná vám to dá pocit dospělosti, nadřazenosti, odlišnosti, ale v případě, že tuto akci děláme častěji, můžeme se dostat do stádia závislosti. Nikdo nedokáže říct, kde je ta zdravá míra, nebo jaký je obecný vzorec pro jeho konzumaci, jelikož to je u každého subjektivní. Například známý zpěvák Ozzy Osbourne je svým blízkým vztahem k omamným látkám proslavený, ale nějak se mu stále daří žít ve zdraví dál. Sám na to trefně poukázal v následujícím citátu:

„Když vezmete bazény chlastu, které jsem za ty roky vypil, nemluvě o kokainu, morfiu, prášcích na spaní, sirupu proti kašli, LSD, rohypnolu a spoustě dalších drog, pak opravdu neexistuje přijatelné lékařské vysvětlení, proč bych měl být ještě živý.“

Jaký vztah k alkoholu je nejlepší?

Nejlepší, co si můžete z působení omamných látek na náš organismus vzít, je fakt, že všeho je třeba s mírou. Pokud tyto věci požíváte společensky (sklenka šampaňského na přípitek, bílé víno k podtrhnutí chutě ryby, atd.), tak je vše v pořádku. Ale nesmíte pomocí nich unikat od reality, to nikdy nevede k ničemu dobrému.

Kdo by se měl konzumaci alkoholu vyhnout? Odpověď najdeš v galerii!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře