Už se vám stalo, že jste šli okolo polorozpadlého baráku a pomysleli jste si, tak tady bych svůj život vést nemohl? Mohou nastat i mnohem horší situace! Pojďme se nejprve vrátit čtyři tisíce let zpět, kdy jediné prostory k bydlení byli nehostinné jeskyně. My si kolikrát stěžujeme na málo úložných prostor, pomalý Wi-Fi signál nebo neutřený prach, zatímco naši předci byli rádi, když tu noc vůbec přežili. Obecně co se týče otrlosti a nějaké výdrže, nemůžeme se s nimi vůbec měřit.
Jak se říká, odolnost člověka se měří podle prostředí. Třeba kupříkladu pokud žijete s rodiči, kteří moc pochvaly nerozdávají, budete si pak vážit každého hezkého slova, zatímco pro někoho se jedná o samozřejmost, že ho pochválí skoro i za to, že si došel na záchod. Je proto pochopitelnější, že někomu žít v špíně a nepohodlí nevadí, zatímco někdo si to nedokáže ani představit. Záleží na nás, a jak máme nastavené naše hodnoty. Určitě už vám rodiče někdy řekli, ať koukáte dojíst své jídlo, protože co by za něco takového dali děti v Africe. No a to samé se dá uplatnit i na bydlení. Někdo si stěžuje, že je jeho pokoj moc malý, někdo by ocenil mít pokoj sám pro sebe a někomu by stačilo vůbec mít střechu nad hlavou.
Jak se spokojit se svými prostory?
Vždy je třeba si říct, že vždy může být hůř. Je tolik lidí na světě, co musí každý den trpět, že naše malicherné problémy se v tom lehce ztratí. Samozřejmě tím není myšleno ignorovat sebe a své pocity, nebo je jakýmkoliv způsobem potlačovat. Ale někdy je přestat se sebelítostí to nejlepší řešení, protože si pak uvědomíme, že stále není vše ztracené. Takže jestli si někdy budete říkat, že váš pokoj je moc malý, zkuste se radši podívat na definici lokací, které najdete v galerii.
Kde se žije nejhůř? Mrkni do galerie!