Spousta lidí začíná trpět letní afektivní poruchou! Co to je?Dnešní doba přináší spoustu prostoru pro psychické problémy, které mohou neblaze ovlivnit naši náladu. Je to převážně kvůli tomu, že i když to vypadá, že z toho nejhoršího jsme se dostali, a že se nám blýská na lepší zítřky, přeci jen ještě vše v pořádku není. Mnoho z nás na sobě pocítilo drtivý dopad karantény, opatření, samotného COVIDu-19 a spoustu dalšího. Je dokázané, že psychický stav společnosti se rapidně zhoršil, ale není se čemu divit.

Kdo by po tolika měsících doma také nepropadnul beznaději, když už je doma zavřený tak dlouho? I introverti, kteří si zezačátku libovali v absenci sociálních interakcí, už ke konci toužili vidět kohokoliv jiného než svou rodinu, případně spolubydlícího, se kterými museli být neustále. Spotřeba antidepresiv vzrostla a s tím bohužel i počet sebevražd. Mnoho lidí přišlo o svou práci, někdo dokonce ztratil někoho blízkého, a dalšímu sebrali střechu nad hlavou, protože neměl na nájem. Byla to těžká doba, ale naštěstí to opravdu vypadá, že horší by to být nemělo, ale radši to zaklepu, abych to nezakřiknula.

Jak je s depresemi spojené léto?

Mnohé, včetně mě, to velice překvapí, protože já osobně vždy v létě dostávám náboj, za který mohu děkovat převážně sluníčku a teplému počasí, je pro mě skoro nemožné cítit pod psa. S letními prázdninami přichází i koupání v rybnících, opalování a běhání bos, tudíž není jediný důvod, proč bych neměla mít toto roční období ráda. Někdo to však vnímá právě naopak, a právě s tím je spojená letní afektivní porucha. Někomu to léto prostě nesedne, někdo zase naopak nemá rád vedro, ale kdy už se ta hranice překročí, a jedná se o letní afektivní poruchu?

Vše je dopodrobna řešeno v galerii, takže pokud máš zájem dozvědět se víc, neváhej se tam mrknout!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře