Seriál Srdcerváči se dostává na přední příčky. Čím tak zaujal své diváky?Netflix se nedávno vytasil s novým seriálem, který se mezi mladými lidmi neuvěřitelně ujal díky tomu, že se věnuje mnoha citlivým tématům. Jelikož LGBTQ+ tématika se stává konečně více probíranou, přizpůsobuje se tomu i filmový průmysl.

V některých případech je to spíše na škodu, jelikož některé z postav homosexuální preference ve filmu působí, jakoby tam byly dané násilně. Jako kdyby gay charakter byl něco, co si režisér odškrtne ze seznamu spolu s lidmi jiné rasy nebo osobami trpícími postižením.

Častokrát to pak působí více jako parodie a urážka, než jako snaha o umožnění většího zastoupení. Naštěstí seriál Srdcerváči nic takového není a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že po celou dobu sledování vyvolává pouze hřejivý pocit způsobený sympatickými charaktery. Všechny postavy jsou něčím speciální, něčím specifické. Každý se s něčím potýká, stejně jako to je v reálném životě. Ať už to je zmatenost nad svými preferencemi, pocit, že jeho duše neodpovídá jeho tělo, či opuštěnost způsobená toxickým vztahem. Každý teenager si něčím podobným prochází a tento seriál se všemu podrobně věnuje, takže má člověk při sledování pocit, že mu někdo konečně rozumí.

Jaká témata zde můžete nalézt?

Pro lidi procházejícími si nejistotou a zmatením nad sebou samým, je tento seriál úžasnou podporou a vyjádřením sympatie. Každý se v tom svým způsobem najde a ten, kdo by si nezamiloval hlavní postavy, prakticky není, jelikož Nickova dobrosrdečnost a Charlieho stydlivost přiroste k srdci každému.

Seriál je i sám o sobě dost krátký, takže pokud hledáte něco, čím byste si mohli zlepšit den, tak Srdcerváče vřele doporučuji. Pokud byste radši knižní formu, tak tento seriál je původně založený na komiksu, který také získal mnoho sympatií, takže se po něm neváhejte podívat do vašeho knihkupectví.

Komentářů

komentáře