S jakými psychickými nemocemi se nyní mladiství potýkají nejvíce?Dnešní doba je plná nejistoty a stresu, které se pak projevují v podobě špatného stavu našeho mentálního zdraví. Každá dekáda či století se vyznačují jinými problémy, a jak můžeme vidět, je lidskou přirozeností se neustále s něčím potýkat.

V pravěku bylo nejdůležitější najít bezpečný úkryt a dostatek potravy. Středověk se vyznačoval snahou získat to nejlepší společenské postavení. A dnešní doba nám sice zajišťuje pohodlí a možnost se prosadit bez jakéhokoliv titulu či chrabrých skutků, avšak stále nepředstavuje život bez starostí. Možnosti, které v dnešní době máme, vyvíjejí neuvěřitelný stres na nás jako na osoby a nakládají na nás přílišná očekávání. Dříve si vzdělání zasloužili jen ti nejlepší (a v horším případě nejbohatší), nyní je to něco, bez čeho se neobejdeme. Za dob našich prarodičů byla vysoká škola ukázkou vysoké inteligence a píle, to vše se však změnilo.

Dnes se vystudování univerzity považuje za samozřejmé, jen málokrát vám váš spolužák řekne, že po střední škole nemá v plánu studovat, či vycestovat. Chytrost není výjimkou a lidí, jež se zvládnou prosadit již v mladém věku, není málo. Díky dnešním technologiím se můžete stát úspěšnými pouhým zřízením si účtu na sociálních sítích a oslovit to správné publikum. Svůj soukromý podnik si díky Etsy můžete zařídit jedním kliknutím a přes různé vyhledávače si najít práci v řádu minut.

Co způsobují všechny tyto možnosti?

V dnešní době se nemůžete vymluvit, že k příležitostem nemáte přístup. Kdo chce, ten hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Tím se na nás všechny nakládá tlak, abychom si našli své uplatnění a svůj smysl.

Ze všech stan se na nás hrnou ukázky našeho údajně špatného životního stylu, důkazy, že každý může být úspěšný a v neposlední řadě fotky dokonale krásných influencerů, jejichž život se zdá bez poskvrnky. To vede k depresím, panickým záchvatům a úzkostlivosti. Mnoho lidí má pocit, že svůj život neprožívají naplno a nevyužívají jeho možností.

Komentářů

komentáře