Recept na zdravou variantu Snickers, který je snadný a zároveň velice chutnýTato tyčinka patří mezi velice populární sladkosti, avšak nejedná se o zrovna nejideálnější volbu. Dát si ji čas od času ničemu neuškodí, avšak pokud dbáte na skladbu vašeho jídelníčku a chcete cítit méně viny, pak pro vás mám dobrou alternativu. Tento recept je nutričně bohatší, takže ačkoliv je výsledek kalorický, tak není doplněný o konzervanty či éčka. Je důležité si však uvědomit, že to neznamená, že by originální Snickers byla špatná.

Pouze není doporučené ji konzumovat na denní bázi, neboť není nutričně bohatá a jak bylo dříve řečeno, je i dost kalorická. Mnoho lidí se však v dnešní době ohrazuje proti označení zdravá a nezdravá jídla, proto tomu nebudeme dávat žádnou nálepku.

Co obsahuje tento recept?

Samotná tyčinka se bude skládat ze čtyř vrstev.

Nejprve namočíme 300 g datlí do vody a dáme stranou. Poté si v mixéru z vloček uděláme 100 g mouky a přesypeme do misky, jelikož mixér ještě budeme potřebovat. Do něj totiž dáme ty datle nasáklé vodou, 3 velké lžíce arašídového másla, špetku soli, lžičku maca prášku (ten je však pouze bonusem, nikoliv potřebnou ingrediencí) a rozmixujeme. 80 g této vzniklé směsi si dáme stranou a smícháme ji s vločkovou moukou, dokud nezíská tuhou konzistenci. To bude naše spodní vrstva, na kterou pak navršíme zbytek směsi. Aby to však byla skutečně Snickers, štědře vršek posypeme arašídy. Vzniklý výtvor strčíme do ledničky a přes noc necháme uležet.

Zde však naše práce nekončí, neboť co by byla Snickers bez čokolády, že? Po vytáhnutí formy z lednice vyklopíme výsledek na prkýnko a nakrájíme. V mikrovlnce si rozehřejeme čokoládu dle volby (pokud cílíte po opravdu zdravé variantě, ideální volbou bude hořká) a nakrájené obdélníky do ní namočíme. Pak už jen zbývá nechat vzniklou tyčinku v lednici a voilá, zdravá varianta Snickers je na světě!

Komentářů

komentáře