Přírodní silice povzbudí vaše smysly.Určitě už jste někdy slyšeli něco o éterických olejích. Není divu! Pro jejich vlastnosti jsou součástí mnoha kosmetických produktů. Jsou to silice – tedy látky získávané z různých částí rostlin – z květů, listů, z kořenů nebo třeba z kúry stromu. Jsou známé svými léčivými účinky, 100% přírodním složením a širokým spektrem využití.

Něco více o silicích

Silice získávané z rostlin slouží rostlinám buď jako obrana proti škůdcům nebo naopak jako návnada například pro opylení. Z rostlin se dostávají hned několika způsoby:

• destilací rostliny vodní parou,
• extrakcí organickými rozpouštědly,
• lisováním.

Rostlinné silice v koncentrované formě jsou velmi agresivní, v kontaktu s lidskou pokožkou mohou vyvolat alergické reakce a velmi silné podráždění.

Využití silic pro lidi

Díky svým antibakteriálním a léčivým vlastnostem a díky své silné vůni si získaly řadu využití:

• jsou součástí řady kosmetických problémů,
• využívají se do aromalamp,
• lze je přidávat do koupelí,
• uvolňují namožené svaly,
• léčí kůži a hojí ekzémy (v ředěné formě).

Jaké silice si můžete vybrat z naší nabídky?

Eukalyptus – 10ml – Dr. Popov – využít ji můžete do aromalamp při rýmě a nachlazení, případně při dýchacích potížích, účinně totiž uvolňuje dýchací cesty. V koupelích se pro změnu stará o prokrvení pokožky a zmírnění bolesti zad a svalů.
Bergamot – 10ml – Dr. Popov – silici využijete při únavě a vyčerpání. Při použití v aromalampě má velmi povzbuzující účinky.
Borovice – 10ml – Dr. Popov – působí antisepticky, čistí vzduch a lze ji podobně jako eukalyptus použít při chřipce, nachlazení, dýchacích potížích nebo do koupelí na prokrvení svalů.
Citron – 10ml – Dr. Popov – má povzbuzující účinky, ať už při použití v aromalampě či v koupeli.

Tím nabídka nekončí, vybrat si můžete i silici citronelly, meduňky, skořice nebo hřebíčku. Přírodní silice je na osvěžení vzduchu mnohem lepší variantou než na umělé bázi postavené osvěžovače vzduchu, které s osvěžením do vzduchu dodají i velkou dávku chemikálií.

Zakoupíte na https://www.cestabylin.cz/

 

 

 

 

Komentářů

komentáře