Právě zemřela teenagerka, které sice bylo osmnáct let, ale vypadala jako babička!







Nemoci mají mnoho různých podob. Ti šťastnější z nás se setkají s těmi mírnějšími, jako je třeba rýma, kašel, chřipka nebo horečka, a vyřadí je to z provozu na pár dní. Pro někoho tyto onemocnění představují větší problém, protože buď se s nimi potýkají po delší dobu, nebo se jim chronicky vrací. Velký vliv na to má naše imunita. Všichni doktoři a rodiče už od našeho útlého věku dbají, abychom si ji posilovali co nejvíc, a tím odvrátili ležení v posteli s čajem v ruce.

Navíc řekněte sami, jestli je lepší si každé ráno dát nějaký ten multivitamin, nebo potom být vyřazen s antibiotiky. Aby se podpořila chuť dětí si vitaminy dávat, výrobci se je snaží prodat v hezkých pikslách, dávají jim tvary nejrůznějších zvířat, a pokouší se je obohatit o ovocné příchutě, takže pak víc než prášek připomínají sladkost. Bohužel ne každému se podaří si tímto imunitu vylepšit, a navzdory všem opatřením leží měsíc co měsíc s nějakou virózou. Ale to vše ještě není tak hrozné, jako se narodit už s předem vrozenou nemocí, které nejenže se nezbavíte, ale doktoři vám narovinu řeknou, že vás zabije.

Jak žijí lidé s vrozenými vadami?

Každý člověk se většinou nechce od svých vrstevníků nijak lišit, a pokud ano, tak je to třeba extravagantním oblečením nebo zajímavým koníčkem. Nikdo nemá zájem o to být třeba o dvě hlavy vyšší než všichni okolo, mít flekatou kůži, být na vozíčku, atd. Každý na něj vrhá zvědavé pohledy, v lepším případě litující, v horším opovrhující. Postižený je tímto celý život pronásledovaný, a jen málokdo si po tom udrží zdravý pohled na svět. Většina zahořkne a život pro ně ztrácí smysl. Naštěstí se najdou i tací, jež svůj krátký a poznamenaný život prožijí naplno, a tito lidé si podle mě zaslouží neuvěřitelný obdiv.

Jak žila Ashanti Smith, teenagerka s Buttonovým syndromem, která nás bohužel nedávno opustila, a jak vypadala? Vše najdeš v galerii!

 

 

 

 

 

Komentářů

komentáře