Sdílet Tweet

Právě zemřela teenagerka, které sice bylo osmnáct let, ale vypadala jako babička!

Právě zemřela teenagerka, které sice bylo osmnáct let, ale vypadala jako babička!

Nemoci mají mnoho různých podob. Ti šťastnější z nás se setkají s těmi mírnějšími, jako je třeba rýma, kašel, chřipka nebo horečka, a vyřadí je to z provozu na pár dní. Pro někoho tyto onemocnění představují větší problém, protože buď se s nimi potýkají po delší dobu, nebo se jim chronicky vrací. Velký vliv na to má naše imunita. Všichni doktoři a rodiče už od našeho útlého věku dbají, abychom si ji posilovali co nejvíc, a tím odvrátili ležení v posteli s čajem v ruce.

Navíc řekněte sami, jestli je lepší si každé ráno dát nějaký ten multivitamin, nebo potom být vyřazen s antibiotiky. Aby se podpořila chuť dětí si vitaminy dávat, výrobci se je snaží prodat v hezkých pikslách, dávají jim tvary nejrůznějších zvířat, a pokouší se je obohatit o ovocné příchutě, takže pak víc než prášek připomínají sladkost. Bohužel ne každému se podaří si tímto imunitu vylepšit, a navzdory všem opatřením leží měsíc co měsíc s nějakou virózou. Ale to vše ještě není tak hrozné, jako se narodit už s předem vrozenou nemocí, které nejenže se nezbavíte, ale doktoři vám narovinu řeknou, že vás zabije.

Jak žijí lidé s vrozenými vadami?

Každý člověk se většinou nechce od svých vrstevníků nijak lišit, a pokud ano, tak je to třeba extravagantním oblečením nebo zajímavým koníčkem. Nikdo nemá zájem o to být třeba o dvě hlavy vyšší než všichni okolo, mít flekatou kůži, být na vozíčku, atd. Každý na něj vrhá zvědavé pohledy, v lepším případě litující, v horším opovrhující. Postižený je tímto celý život pronásledovaný, a jen málokdo si po tom udrží zdravý pohled na svět. Většina zahořkne a život pro ně ztrácí smysl. Naštěstí se najdou i tací, jež svůj krátký a poznamenaný život prožijí naplno, a tito lidé si podle mě zaslouží neuvěřitelný obdiv.

Jak žila Ashanti Smith, teenagerka s Buttonovým syndromem, která nás bohužel nedávno opustila, a jak vypadala? Vše najdeš v galerii!

 

Komentářů

komentáře

#VL