Podzim v plném proudu – jak děti zabavit pod střechou?Současné skoro-zimní měsíce a s nimi spojený chlad, déšť, sychravo a tma dětským venkovním radovánkám zrovna dvakrát nepřejí. Krátké procházky na čerstvém vzduchu byste jim sice v rámci zachování jejich zdraví upírat neměli, ale celodennímu pobíhání na čerstvém vzduchu a hrátkám na zahradě je bohužel konec. Nezbývá tedy než malé a neposedné raubíře zabavit pod střechou. Jak?

Tvořte

Podzimní krajina nabízí spoustu pokladů, které můžete využít při domácím tvoření. Nasbírejte si na procházce kaštany a žaludy, ze kterých pak doma vyrobíte oblíbená zvířátka, nebo pestře zbarvené listy, které můžete obtiskovat na papír či z nich vytvářet krásné koláže. Stačí jen nechat pracovat dětskou fantazii a kreativitu. Případně se tímto ročním obdobím „jenom“ inspirujte a společně namalujte podzimní obrázky. Nadšené budou ratolesti také z dýní, pomozte jim z nich vyrobit to správné halloweenské strašidlo – vy si vezměte na starost vydlabávání, vaše potomky pak nechte dýni pomalovat.

Změňte prostředí

Děti jsou od přírody aktivní tvorové, a tak je asi „posedávání“ u stolu nebude bavit příliš dlouho. Je-li to doma opravdu k nevydržení, vyrazte do mateřského centra nebo dětského koutku, kde mohou trochu upustit páru. Než se seznámí s novým prostředím a hračkami, vy stihnete vypít kávu a chvilku si odpočinout či popovídat s ostatními rodiči. Za zábavou můžete vyrazit také do bazénu, aqvaparku nebo do kina. Změna prostředí a nabourání klasického denního stereotypu prospěje všem zúčastněným.

Vytvořte jim vlastní království

Pokud se vám mezi lidi nechce, pak vám nezbývá než vymyslet program na doma. Obzvlášť menší děti milují, když si můžou hrát na dospělé a asistovat vám při nejrůznějších činnostech – třeba při uklízení nebo při vaření. Zrovna v kuchyni je ale nevidíme dvakrát rádi, číhá tady na ně totiž řada potenciálních nástrah a nebezpečí. Byla by však škoda je vyhánět pryč, když samy projevily zájem a snahu. Řešení? Pořiďte jim jejich vlastní dětskou kuchyňku, díky níž můžete vařit společně. Děti se od vás něco přiučí, ale zároveň zůstávají v bezpečí. Moderní kuchyňky pro děti si v ničem nezadají s těmi skutečnými, nechybí v nich nádobí, ani potraviny, pochlubit se mohou nejrůznějšími spotřebiči. Poohlédněte se po kuchyňkách se zvukyjež ratolesti dobře znají z domácnosti. Pak už je z tohoto jejich království dlouhé hodiny nedostanete!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře