Oslňující úsměv aneb rady, jak se vyhnout žlutým zubům









Při setkání se mnoho lidí zaměřuje hlavně na ústa a oči. Koneckonců pohled, úsměv a mimika nám toho o člověku spoustu řeknou. V případě, že se daná osoba při potřásání rukou dívá přímo do očí a vlídně se usměje, je těžké si o ní myslet něco špatného. Na druhou stranu volný stisk, mumlání a uhýbání pohledem lidé vnímají negativně.

Velkou roli ve vzhledu zubů hraje genetika. To, že nejsou oslnivě bílé, nemusí být výsledkem nedůsledné péče, nýbrž je to nejčastěji způsobeno odstínem dentinu a tloušťkou skloviny. Což znamená, že i když si zuby budeme čistit čtyři minuty dvakrát denně, stále budou nažloutlé. Zde je řešením bělení zubů, které si s tím poradí. Bělící pasty bohužel takový účinek nemají, pomáhají zuby udržet v dobrém stavu po zákroku, avšak ze žlutých zubů bílé neudělají.

Hlavní vlivy na žluté zuby

Problémem je častá konzumace kávy, černého čaje a červeného vína. Nikomu neuškodí dát si jednu sklenku nebo hrnek denně, ve velkém množství však může dojít k nehezkému zabarvení. To samé platí u kouření. Cigarety jsou škodlivé ve své podstatě, není tedy divu, že ani zuby z nich nejsou nadšeny. Dalším faktorem může být nadměrné užívání ústní vody nebo konzumace kyselé zeleniny a ovoce.

Poškození tohoto typu je povrchové, proto jej lze odstranit mechanicky. Ať už použijete abrazivní pastu nebo pískování, docílíte obnovení bělostného vzhledu. Dalším řešením jsou bělící pásky, jejichž používání trvá zhruba 10 až 20 dní. Na půl hodiny se pásky nalepí na zuby a výsledek je prakticky stejný jako od dentisty. Nemusíte se proto bát, že by zažloutlé zuby byly tragédie. Spousta modelů dokáží udělat atraktivní i tzv. bobří zuby nebo mezeru mezi předními zuby a na jejich krásu to žádný účinek nemá. Proto by pro vás absence zářivého chrupu neměla být zdrojem starostí.

Komentářů

komentáře