Netiskne tiskárna? Poradíme s výběrem náplníPřestala vám tisknout tiskárna? Problém ve většině případů není v tom, že by se porouchala. Jde jenom o to, že vám došly náplně. Pokud máte tiskárnu inkoustovou, jde o takzvanou cartridge. Pokud laserovou, jedná se o toner. A právě na jejich výběr se zaměříme. Vybrat ten pravý je totiž jednodušší, než si myslíte.

Důležité je najít správný typ

To první, co budete řešit, je rozhodně ten správný typ toneru. Tady je třeba podotknout, že i když plánujete zakoupit tonery Brother, budete vybírat u několika možností. To proto, že do každé tiskárny jednoduše pasuje jiný. Proto je třeba nejprve vědět, jaký konkrétní typ hledat. Ideální je proto zjistit, jakou máte tiskárnu. Její označení najdete třeba:

  • Na spodním štítku
  • V označení na jejím povrchu
  • Na faktuře nebo záručním listě

Originální, nebo kompatibilní

Již víte, jaký konkrétní typ náplně poptávat, a tak jste o krok blíže správné volbě. Abyste nebyli zaskočeni, počítejte s tím, že na trhu se nacházejí dvě varianty. A to originální a alternativní. Pokud se rozhodnete pro první možnost, jde o náplň produkovanou přímo výrobcem vaší tiskárny. Pokud se rozhodnete vyzkoušet tonery Epson které jsou takzvaně kompatibilní, mohou pocházet od jiných výrobců. Hlavním kladem druhé volby je především nízká cena. Ta může být nižší až o desítky procent.

Barva a také kapacita

Když už máte téměř vybráno, stačí pouze pár posledních voleb. Jako první se zaměřte na barvu. Tiskárna vám sama nahlásí, která došla a kterou je třeba dokoupit. Dále se zaměřte také na kapacitu náplně. Čím je větší, tím delší dobu vám vydrží a také ním lépe vycházejí náklady na jednu vytištěnou stránku. Navíc na rozdíl od inkoustových náplní nemusíte řešit případné vysychání. Při výběru kapacity se orientujte podle toho, kolik standardizovaných stránek s ní dokážete vytisknout.

 

 

 

 

Komentářů

komentáře