Netflix zatrhne sdílení hesel, snaha o ušetření peněz bude zpoplatněnaAmerická platforma pro sledování filmů a seriálů je v dnešní době jedna z nutností každého teenagera. Díky pohodlnému sledování bez reklam a širokému výběru dabingů a titulků představuje ideální strávení večera za nevlídného počasí. Algoritmus Netflixu je natolik pokročilý, že po určitém čase je schopen odhadnout váš vkus na filmy a následně vám i doporučovat další alternativy podle toho, co sledujete, jakou scénu jste přeskočili nebo jaký seriál jste shlédli víckrát. Můžeme se tedy shodnout, že mít účet na této platformě se rozhodně vyplatí. Má to však jeden háček, a to sice že být členem není zadarmo.

Členství na Netflixu není nejlevnější, proto se často setkáváme s fenoménem sdílených hesel. Možná jste vy sami v minulosti poprosili kamaráda o jeho přístup k účtu a nyní spokojeně sledujete seriály, aniž byste museli sáhnout do vlastní peněženky. Společnost se však rozhodla, že tento nešvar nebude tolerovat. Navzdory nečekanému nárůstu uživatelů za poslední období finanční ředitel Spencer Neumann médiím sdělil, že ačkoliv jsou s pokrokem spokojeni, není nárůst streamovací služby dostatečně velký. Proto se uchýlil k následujícím opatřením.

Novinky, které si pro nás Netflix do budoucna chystá

Na druhou stranu si společnost uvědomuje, že lidé se k fenoménu sdílených hesel uchylují z důvodu, že je na ně členství příliš drahé. Proto přišli s inovativním řešením, a to sice novým druhem účtu, který bude levnější, ale bude obsahovat reklamy.

Díky tomu bude lépe dostupný i těm, kteří nechtějí zbytečně utrácet, a Netflix získá další peníze od reklamních agentur. O možnost propagovat své služby se díky popularitě streamovací platformy podnikatelé jen poperou. Netlfix také zatrhne sdílení hesel dodatečným poplatkem, který se účtu uživatele připíše, jestliže bude tato aktivita zaznamenána.

 

 

 

 

Komentářů

komentáře