Nemáte co číst? Tyto tituly fantasy knih by neměly chybět ve vaší knihovně!Číst knihy je jako prožít tisíce životů místo jednoho. A když už máme tu možnost si vybrat, proč nežít ve velkém a nestát se součástí fiktivních světů, kde můžete s hrdiny prožívat jejich dobrodružství, boje a vítězství. Zde je seznam knih, které vás zcela pohltí, a v budoucnu se k nim zaručeně ještě několikrát vrátíte.

Krutý princ

Série sestávající ze tří knih a dodatečného souboru příběhů vás vezme do tajuplného světa víl. Tamní obyvatelé jsou lstiví, nebezpeční a krásní. Příběh vypráví o lidské dívce Jude, která se se se svým dvojčetem navzdory svému odlišnému původu snaží zapadnout. Brzy však zjistí, že nejlepší obranou je útok a nikdo jiný ji neochrání lépe než ona sama. Silná ženská protagonistka a požitkářský pokřivený princ, do kterého se zamilujete možná ne na první pohled, ale na třetí či čtvrtý určitě. Typická, lehce mystická fantasy kniha, ve které nechybí souboje, zakázaná láska a lsti.

Dvůr trnů a růží

Skvost autorky S. J. Maas, od které můžete také znát sérii Skleněný trůn. Opět se zde podíváme do světa víl, tentokrát i s lehkou inklinací ke Krásce a zvíře a patřičné heroičnosti. Skvělé obávané bojovnice, pekelně pohlední vládci a magie. Při četbě vámi bude cloumat řada emocí, některé pasáže mohou i dohnat k slzám. Svět S. J. Maas je láska na první pohled a pokud se vám tato série zalíbí, můžete zkusit i Skleněný trůn. Její nejnovější výtvor je Půlnoční město, které sice může děsit svou délkou, ale stojí za přečtení.

Hraničářův učeň

Oddechová četba zasazená do prostředí středověkých lesů a hradů. Série sice čítá 16 knih a volně na ni navazuje 8 dalších, ale kupodivu to nepůsobí, že by byl děj slabý a zbytečně roztažený. Dobrodružství mladého hraničáře, které je zároveň velice edukativní a napínavé, vás nenechá knihu odložit.

Komentářů

komentáře