Nejvýdělečnější zaměstnání dnešní dobyS postupem času se stává stále častěji, že lidi živící se manuálními pracemi mají mnohem větší problémy si vydělat než zaměstnanci firem. Na dělníky, truhláře a farmáře už se zdaleka nepohlíží s respektem a naopak jsou považováni za podřadné.

Společnost si o nich myslí, že nejsou dostatečně chytří na to, aby si mohli vydělávat hlavou, což je zcela mylné. V první řadě si musíme uvědomit, že tvoří samotný základ pyramidy společnosti a bez takových zemědělců bychom se vůbec nemuseli najíst.

Truhláři zase naopak mohou se svými schopnostmi předčit kdejakého manažera, neboť jejich práce je spíše uměním. Zadávat čísla do počítače či odpovídat na e-maily se člověk naučí, avšak dosáhnout úrovně některých z lepších truhlářů je téměř nemožné. Pojďme se spolu nyní podívat, které konkrétní pracovní pozice vás zabezpečí na celý život.

Lékař

Jedno ze zaměstnání, které vždy byly a budou výdělečné, neboť zdravotních problémů je vždycky dost. Plat se pohybuje v rozmezí 27 000 – 102 000 Kč měsíčně podle oboru, kterému se věnujete, a jedná se o vysoce váženou a uspokojující práci. Studium rozhodně není lehké, avšak v tomto případě trpělivost růže přináší.

Makléř

Makléři se věnují vyhledávání věcí, které pak mohou zprostředkovat svým klientům, ať už se jedná o nemovitosti či akcie na burze. Vzhledem k tomu, že získávají určité procento z prodeje, mohou si přijít k velice slušným penězům. Jejich plat se pohybuje od 26 000 – 117 000 Kč měsíčně.

IT architekt

Vzhledem k povaze dnešní doby je jisté, že ať už si vyberete jakoukoliv práci v IT oblasti, bude to tah na bránu. Počítače poskytují rozsáhlou škálu možností a obzvláště IT architekti si přijdou na dobré peníze. Jejich měsíční plat může dosáhnout až 133 000 Kč.

Advokát

Má svůj důvod, proč jsou na právnických fakultách takové návaly. Advokáti jsou jedni z nejlépe placených pracovních pozic, neboť si účtují velké peníze. Zastupují své klienty a pomáhají jim vyhrát soudy, tudíž je třeba podrobné znalosti právních předpisů, avšak ve finanční oblasti se to později vyplatí.

Komentářů

komentáře