Nejpopulárnější české vánoční pohádkyVánoce jsou již v plném proudu a k nim přirozeně patří i dlouhé zimní večery strávené před obrazovkou v duchu rodinné pohody. Které klasiky nesmí chybět a co si pustit v případě, že už jste všechno viděli?

Císařův pekař – Pekařův císař

Tento film byl natočen v roce 1951 a navzdory svému pokročilému věku se stále drží mezi pohádkami promítanými 25. prosince. Jan Werich zde jako vždy předvedl úžasný výkon a ačkoliv v této klasice není zcela vánoční atmosféra, doporučuji si ji pustit jako pozadí k rodinné sešlosti. Děti se nebudou nudit a dospělí se během konverzace občas podívají a nostalgicky pousmějí. A pokud máte Jana Wericha rádi, nechcete si neustále pouštět Císařova pekaře, ale chtěli byste něco podobného, zkuste se podívat na Byl jednou jeden král. Jedná se o podobně laděný film, který vznikl o pouhé tři roky později, a určitě vás nezklame.

Tři oříšky pro Popelku

Co by to bylo za Vánoce bez Libuše Šafránkové, jak uhání na Juráškovi a provokuje prince ze stromu. Česká vánoční klasika oblíbená v celé Evropě je bezpečnou volbou pro rodinný večer, která nikdy neomrzí.

Tři bratři

Pouhých osm let stará pohádka, která se probojovala do srdcí diváků díky skvělému obsazení, chytlavým písničkám a milé atmosféře.

Anděl Páně

Sníh, andělé, čerti a milý humor aneb přísady na skvělou vánoční klasiku. Na to pak rovnou navazuje Anděl Páně 2, kde rozhodně kvantita nepředčila kvalitu.

Sněženky a machři

Zde zabrousíme opět do minulosti a přesuneme se do éry našich rodičů. Tento film má v mém srdci speciální místo a hlášky z něj jsou prakticky všeobecná znalost našeho národa, proto pokud jste tento film neviděli, rychle to napravte.

Pelíšky

A samozřejmě náš výčet zakončíme Pelíšky, snad největší českou vánoční klasikou, kde opět hlášky přežily až do dneška a spor, jestli jsou to knedlíčky nebo noky, je nikdy nekončící příběh.

Komentářů

komentáře