Nastartujte imunitu na podzim! Poradíme vám, jak na to!Oslabený imunitní systém nepracuje tak, jak má. Nejen, že se proto na vás chytne každý bacil, ale navíc se s ním daleko obtížněji a delší dobu vypořádáváte. Způsobů, jak na podzim posílit imunitu, existuje hned několik. Jak na to, aby si na vás rýma, kašel ani žádná viróza letos nepřišly?

Hýbejte se

Nemusíte se zrovna každý den mučit v posilovně, nicméně přiměřený pohyb je pro správné fungování organismu nezbytný. Odborníci doporučují cvičit alespoň půl hodiny denně – postačí ale i obyčejná procházka ve svižném tempu, třeba po cestě z práce. Kombinace aktivního pohybu a čerstvého vzduchu je k nezaplacení. Přestaňte se vymlouvat na nepříznivé počasí, díky němu se totiž tělo stane mnohem odolnější. Tak se pořádně oblečte a vyrazte.

Otužujte se

Otužování je velice známá a účinná metoda k posílení imunity, začínejte s ním však postupně. Přestaňte přetápět místnosti – zbytečně tak své tělo vystavujete vysokým teplotním výkyvům mezi prostorem doma a prostředím venku. Pokojová teplota by neměla přesáhnout 22 °C, v ložnici by pak mělo být ještě klidně o čtyři stupně chladněji. Začněte se sprchovat vlažnou vodou a teplotu každý den o něco snižujte. Vyzkoušet můžete také finskou saunu nebo kryosaunu.

Smějte se

Příznivý vliv na imunitní systém má také smích, který odbourává z těla stres a napětí. A protože psychická kondice a fyzický stav jdou ruku v ruce, smějte se zplna hrdla a co nejčastěji. Najděte si k němu důvod kdykoli, budete se cítit daleko víc v pohodě a dokonce si na vás nepřijdou ani žádné nemoci. Bylo totiž vědecky prokázáno, že špatná psychika způsobuje řadu chorob.

Zdravá strava

Stravujte se zdravě, dbejte na čerstvé a kvalitní suroviny. Nezapomínejte ani na pitný režim, který vyplaví z těla všechny škodliviny. Kromě obyčejné vody si dopřejte zelené a bylinkové čaje nebo vyzkoušejte zdravé šťávy ze zeleniny a ovoce, které se staly doslova hitem. Jsou nenáročné a rychlé na přípravu, obsahují celou řadu výživných látek, prospějí zažívání a hlavně skvěle chutnají. Navíc jsou jednoduché na přípravu, stačí si obstarat toho správného pomocníka. Vedle nešlápnete s vysokootáčkovým kuchyňským mixérem RM-1550 od společnosti Orava, který se pyšní extra silným 1500 W motorem. Hravě si tak poradí s nejrůznějšími ingrediencemi, a to včetně tvrdých potravin. Perfektní mixování zajistí 6 nerezových nožů a 30 000 otáček za minutu. Ať už do dvoulitrové nádoby vložíte zeleninu nebo ovoce, vždy vykouzlíte dokonale rozmixovanou pochoutku – nejen smoothies, ale třeba i dětskou výživu, dezerty, koktejly nebo zmrzliny. Brzy se tak stane nepostradatelným členem vaší domácnosti.

 

 

 

 

Komentářů

komentáře