Must-have na pláž, tyto věci si jednoduše nesmíte zapomenoutLetní prázdniny jsou již v rozpuku a mnoho z nás se vydává do teplých krajin. Nebo možná spíše utíká z dusivé horké Prahy na písečné břehy zahraničních letovisek. Ať už však utíkáte do zahraničí nebo si jen děláte výlet k našim českým nádržím, je zde určitý seznam věcí, které si nesmíte zapomenout. Mohlo by to váš pobyt nepříjemně ovlivnit. Vaším nejbližším přítelem se během léta určitě stává opalovací krém. Kvůli oslabené ozonové vrstvě je to nyní důležitější než kdy dříve. Mnoho zapomnětlivců si takto odneslo popáleniny druhého stupně a ven už radši po zbytek léta nevylezli.

Proto slunce nepodceňujte a na dovolenou si sebou vezměte opalovací krémy rozličných faktorů a nezapomeňte si ani krém po opalování. Vaše unavená pokožka tak krásně zregeneruje a snížíte tím pravděpodobnost kožních problémů, které mohou v návaznosti na pobyt u moře vyvstat. Další nutností jsou i sluneční brýle a klobouk. Nejenže nebudete muset celý den jen mžourat, kdykoliv se podíváte nahoru, ale značně tím ulevíte svým očím. Dalším faktorem je správná taška. Ty plážové se značně liší od těch do města a nesmíte se bát si ji namočit nebo lehce ušpinit. A pokud vám bude ladit k plavkám nebo k obuvi, tím líp.

Co dělat, když se na pláži nudíte

Neméně důležitá je i volba zábavy. Nebudete schopni být v moři celý den a s velkou pravděpodobností se na nějakou dobu na lehátku octnete, takže není radno tento čas podcenit. Ideálním společníkem na slunění je dobrá kniha.

Mnoho lidí se však bojí, že by si ji mohli vlivem písku, vody a slunce pošpinit. Řešením je v tomto případě čtečka, kterou ještě ke všemu vyzbrojíte voděodolným obalem. Můžete tak mít všechny své oblíbené knihy u sebe a v kufru vám to nezabere tolik místa. Pokud však chcete jen vypnout a nesoustředit se na čtení, stáhněte si do mobilu dobrou audioknihu, podcast či album vašeho oblíbeného interpreta.

Komentářů

komentáře