Máte prázdná okna? Poradíme, proč zvolit rolety nebo žaluzieVětšina lidí u svého domu nebo bytu obvykle řeší jenom okna jako taková. A to hlavně proto, aby měli dostatek denní světla a také zajistili optimální tepelnou izolaci. Co ale většina lidí už neřeší, to jsou rolety nebo žaluzie. Proč si je pořídit? Podívejte se.

Ochrana vašeho majetku

Ano, i to jsou možné důvody pro pořízení. Stačí je zatáhnout a v tu chvíli máte na svém okně překážku, která může celkem dobře odradit případného zloděje. V tomto případě jsou samozřejmě lepší venkovní rolety, které mohou být instalovány nejenom u rodinných domů, ale klidně také na oknech v bytech. Zvláště pokud bydlíte v přízemí.

Lepší zvuková izolace

Pokud bydlíte v místech, kde je velký hluk, pochopitelně jste podle toho vybírali i svá okna. Jak celkové zvukové izolační vlastnosti ještě zvýšit? Opět mohou pomoci právě venkovní rolety. Zatáhnete a vytváříte procházejícímu zvuku další překážku. Ideální tam, kde je rušná ulice, nedaleká továrna, nebo restaurační zahrádka.

Perfektní řízení světelných podmínek v interiéru

Dalším důvodem, proč by vaše okna neměla být prázdná je samozřejmě to, že bude mnohdy třeba řídit světelné podmínky ve vašem interiéru. K tomu se maximálně hodí jak ty horizontální, tak i populární a elegantní vertikální žaluzie. Ty se pyšní snadnou ovladatelností a tím, že lze vybírat hned ze tří možností jejich nastavení. A to:

  • Zcela roztaženo
  • Zcela zataženo
  • Konkrétní úhel průniku světla

Ideální, jak udržet přijatelnou teplotu

Jak žaluzie, tak i rolety se také hodí ve chvíli, kdy řešíte teplotu v interiéru. V létě je můžete zatáhnout, a tak eliminovat to, aby se do vašeho interiéru dostávalo slunce, které ho bude ohřívat. V zimě zase můžete žaluzie roztáhnout čímž docílíte toho, že vám sluneční paprsky byt nebo dům ohřejí a vy nemusíte zbytečně utrácet za vytápění. I to jsou zajímavé a praktické možnosti každodenního použití.

 

 

 

 

Komentářů

komentáře