Je matcha pouhým trendem nebo má skutečně pomáháTento podivuhodný zelený prášek specifické chutě je nyní jednou ze stálých nabídek mnoha kaváren. Ať už je k vidění čistě s horkou vodou a mlékem nebo zkombinovaný s kávou či přidaný do zákusků. Mnozí věří, že pití matcha čaje jim pomůže zhubnout, avšak to není jediný benefit, který s sebou údajně přináší. Odkud se však tento čaj vzal? Matcha pochází z Japonska, kde ji konzumují již po tisíciletí.

Sloužila zde jako forma léčivého elixíru, který vám pomohl se vykřesat z kdejakého neduhu. Zdali je skutečně tak zázračná, jak záznamy tvrdí, měli vědci možnost se přesvědčit na vlastní oči. Po mnoha vědeckých výzkumech byly její zdravotní účinky prokázány a široká veřejnost si tento nápoj skutečně oblíbila.

Z vlastní zkušenosti však mohu říct, že je třeba si na ni zvyknout. Nyní je to jeden z mých oblíbených začátků dne, avšak díky své specifické chuti se nejedná o lásku na první pohled. Je to podobné jako s kávou. Někteří jí na chuť nepřijdou vůbec, někteří si ji musí vylepšit mlékem a sladidlem a některým přiroste k srdci ve své surové podobě.

V čem však matcha pomáhá našemu organismu?

Jak bylo zmíněno výše, matcha čaj je často prezentován jako pomocník při shazování kil, neboť spolehlivě nabudí náš metabolismus a tím až zhruba čtyřikrát urychlí spalování. Také vám příjemně zklidní mysl a učiní začátek dne mnohem pohodovější záležitostí.

V listech čaje je totiž obsažena aminokyselina L-theatin, jež prokazatelně působí na naši náladu pozitivním směrem. Zkuste si tedy denně šálek matcha čaje udělat a uvidíte, jak se vám únava zázračně vyhne a úzkost se k vám ani nepřiblíží.

Dalším benefitem je podpora naši imunity a v neposlední řadě i zlepšení činnosti mozku. Nemusíte se tedy vůbec rozmýšlet dvakrát při koupi tohoto zázračného nápoje, ačkoliv nikdy nezapomeňte na to, že stejně jako s kterýmkoliv jiným zeleným čajem je třeba si hlídat dávkování.

Komentářů

komentáře