Magnetic fishing – novodobá zábava u vodyCo je magnetic či magnet fishing? Zábava k vodě pro dobrodruhy. Pokud vás láká tak trochu tajemno a překvapení, zkuste to taky. Stačí pořídit silný magnet a uvázaný na laně jej spustit do vodních hlubin. Čtěte více v článku.

Zálibě s názvem magnet fishing, magnetic fishing nebo česky magnetický lov či magnetický rybolov už propadly tisíce nadšenců. Koho by taky nelákala představa, že z vodních hlubin vytáhnete nějaký poklad?

Jaké poklady na vás ve vodě čekají

Které předměty můžete ve vodě objevit? Především musí být feromagnetické, aby se k magnetu přicvakly, tudíž z oceli, železa nebo třeba niklu. Hliník, ani stříbro a zlato se k magnetu nepřitahují. Ale existují případy, kdy jsou cenné mince schované v plechové schránce. Pak se z vody pomocí magnetu vytáhnout dají.

Čtěte také: 7 zajímavých nálezů při lovu magnetem

Častěji však budete z hlubin tahat kusy drátů, plechové disky kol aut, jízdní kola, koloběžky, děravé hrnce, trubky od kamen, šrouby, matky, hřebíky. Možná se vám podaří vylovit i moped anebo kovový trezor! Ten bude ale s největší pravděpodobností už prázdný.

Dodržujte prosím etiku lovců a vytažené předměty, pokud si je nechcete nechat, pak vyhoďte do odpadu, nikoliv zpět do vody.

 

Pozor na nález munice

Magnetičtí lovci z řek, rybníků a jezer vytahují také starou munici a zbraně. Jestliže se to podaří i vám, nález hned ohlaste na policii. Nevybuchlá munice je velice nebezpečná, musí ji odborně zlikvidovat pyrotechnik.

 

Které vybavení potřebujete? Magnet, lano a pár věcí

Pro magnetický lov je potřeba pevné lano, například z polyesteru. Seženete třeba lano pro magnet fishing z PES o nosnosti 355 nebo 550 kg, v délce 15 či 30 metrů.

Hlavně ale na magnet fishing potřebujete silný magnet. Existují slabší jednostranné magnety s okem nahoře, anebo silnější oboustranné s okem na lano nahoře i z boku. Díky takovému magnetu máte větší šanci na úlovek.

Lovci si oblíbili například univerzální a velice silný oboustranný magnet F300 s magnetickou silou 2 × 310 kg. Lano k němu přivážete shora nebo z boku.

Do výbavy se vám hodí také ochranné rukavice, antibakteriální gel na ruce, kbelík na nálezy i na mokré lano. Přijde vhod foťák nebo mobil na fotografování nálezů.

 

Jak začít s magnet fishingem?

Už máte potřebnou výbavu, alespoň silný magnet s okem a pevné lano? Tak hurá k vodě! V jedné ruce držte magnet, ke kterému předtím předem uvažte pevné lano. Ve druhé ruce držte lano.

Pokud stojíte na břehu rybníka či řeky, vhoďte magnet několik metrů od vás do vody. Potom táhněte po dně směrem k sobě.

Vytáhněte magnet z vody a zkontrolujte, zda se k němu něco přichytilo. Je tam něco? Jestliže ne, postup opakujte. A pak znovu a znovu. Trpělivost nálezy přináší.

Může se hodit: Magnet fishing 6 – 6 tipů, kam vyrazit na magnetický rybolov

Hodně štěstí při magnet fishingu!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře