Kam aplikovat botox a jak vylepšit rty. Cena a průběh zákrokůAž jednou někdo konečně vymyslí, jak “vypnout” proces stárnutí, zaslouží si vděk celé planety. Do té doby budou ti zámožnější z nás chodit kvůli vráskám na botox. Rty a cena za jejich plný a šťavnatý vzhled budou i nadále zaměstnávat pracovníky v oboru estetické medicíny. Pokud na vás začíná doléhat věk a přemýšlíte, jak mu alespoň opticky vzdorovat, nastudujte dva populární neinvazivní zákroky.

Obličej vyhladí botox a do rtů přijde kyselina – cena za mix obojího

Nervosvalový jed přírodního původu známý jako botulotoxin způsobuje po vstříknutí do svalu jeho dočasné ochabnutí. Když přestane zvolená část obličeje přehnaně mimicky reagovat, tak se na ní neprojevují rýhy způsobené úbytkem kolagenu a dalších látek zodpovědných za stav pleti. Aplikací botoxu lze tedy účinně zmírnit některé druhy vrásek i v bezprostředním okolí rtů. Ty příliš hluboké, které i přes ošetření zůstanou, se následně vyplní kyselinou hyaluronovou. Cena za kombinaci obou beauty metod se vypočítává podle spotřebovaných mililitrů. Připravte se, že za ošetření vybraného místa zaplatíte od 10 tisíc korun výš. Zázračná kyselina přitom “vyzmizíkuje” propadlé části podkoží a dodá objem povadlým nebo od přírody úzkým rtům.

Proč se botox nepíchá přímo do rtů?

Cenou takového ošetření by bylo pouze ochrnutí úst, které by připomínalo obrnu lícního nervu. Jenže tato nemoc na kráse nikomu nepřidá. Postižený člověk není schopen ovládat paralyzovanou část obličeje, což ho omezuje nejen esteticky, ale mívá potíže i s pitím a příjmem potravy. “Klobásový jed” neboli botox je tedy vhodný na opatrné vypnutí svalu, je ovšem nutné, aby přitom odborník vaše rty bezpodmínečně vynechal.

Pozor! Cena za udržení efektu se platí opakovaně

Naše tělo dokáže obě látky časem odbourat, což je v případě zfušovaného zákroku obrovské štěstí. První dávka botoxu se vstřebá do půl roku od aplikace. Kyselina hyaluronová postupně vymizí ze rtů od prvního ošetření nejpozději do roka. Poté nezbývá, než uhradit cenu za jejich obnovení. Dobrá zpráva je, že další ošetření již vydrží déle, protože se efekt kumuluje. Botox pak vyřadí konkrétní části obličeje, řekněme například čelo, na celých 12 měsíců. Vyplněné rty si za opakovanou cenu udržíme klidně rok a půl.

V jakém věku dává smysl začít s botoxem a výplněmi?

Rty používáme vesměs neustále. Zvlášť kuřáci si vrásky kolem rtů při potahování z cigaret ještě více zhoršují. Cenu tedy má podstoupit botoxovou kůru, jakmile počet a hloubka rýh přesáhnou únosnou mez. Pro většinu lidí bývá pomyslnou hranicí věk od 40 let výš.

Naproti tomu se kyselinové výplně rtů a pravidelná úhrada ceny za jejich údržbu a další zvětšování řadí mezi zákroky oblíbené u mladých žen. Dostatečné množství hyaluronového zázraku dokáže zformovat až nepřirozeně velká ústa. Někteří lékaři bohužel nemají dostatek morálky, aby dívkám podobné experimenty vymluvili. Jsou i tací, kteří se neštítí zmenšovat jim nosy, aby se odulá pusa do obličeje vůbec nějak vešla. Po ulicích pak chodí slečny připomínající nový živočišný druh. S botoxem, ale ani s objemem rtů se to zkrátka nemá přehánět.

Než se tedy vydáte vstříc novému vzhledu, který vás učiní až o deset let mladší, prohlédněte si nejprve fotky známých osobností. Pozornost věnujte těm, které vypadají i díky botoxu v 60 letech na 40 a pořád jsou si podobné. Jako odstrašující případ vnímejte celebrity, kterým neuvážená plastická chirurgie znetvořila rty a těla k nepoznání. Afektované a nepřirozené zásahy cenu opravdu nemají, což platí dvojnásob jsou-li nevratné. Dokonce i v beauty průmyslu jednoznačně platí, že méně je někdy více. Máte-li už s botoxem, “přifouklými? rty a cenami na jednotlivých klinikách zkušenost, podělte se s námi v komentářích.

Komentářů

komentáře