Jsi-li skutečný fanoušek Harryho Pottera, tyto zajímavosti pro tebe nebudou žádnou novinkou.Kdo by v dnešní době neznal tuto filmovou sérii. Jedna z nejnadčasovějších a nejúspěšnějších knižních ság se objevila ve své filmové podobě dokonce osmkrát a vydělala svým producentům neuvěřitelné jmění. O svou popularitu se však proslavila především omáčkou okolo. Lidi si začali dělat kvízy, v jaké by byly koleji, jezdili na místa, kde se jednotlivé díly natáčeli a po celém světě můžete najít obchody s merchandise všeho druhu.

Komu by neučarovalo domácké prostředí Bradavic a pocit, že svět přeci jen není tak všední, jak se na první pohled zdá. Nemálo dětí potkalo zklamání, když na své jedenácté narozeniny neobdrželi pozvánku do kouzelnické školy. Fanoušci si nechávají vytetovat ikonické hlášky či obrázky a za dob postupného vycházení jednotlivých dílů se jednalo o skutečné masové šílenství. Lidi byli schopní přespávat před knihkupectvím den před vydáním dalšího dílu a následně vynechat práci, aby si ho mohli ještě zatepla přečíst.

Dnes pro vás mám připravených několik zajímavostí, které se staly při natáčení pátého dílu. Znáte nějaké z nich?

Co se stalo při filmování Fénixova řádu?

Jistě všichni pamatujeme na polibek Harryho a Cho Chang. Co však už nemusíme vědět všichni je to, že Katie Leung, která Cho ztvárnila, byla z pusy neskutečně nervózní a týdny se na ni připravovala. Nakonec to přišlo vniveč, jelikož Daniel Radcliff v den natáčení onemocněl.

Když se o tomto polibku pak Ron, Harry a Hermiona baví, vyprsknou smíchy, což bylo poněkud neplánované, avšak režisér se rozhodl projev radosti ve filmu nechat.

Dolores Umbridge, jedna z nejnenáviděněšjích postav této knižní série, má inspiraci v osobě, kterou J. K. Rowling z duše nesnášela. Budeme jen doufat v zájmu autorky, že se v ní tato osoba nenašla.

Emma Watson uvažovala, že s hraním Hermiony po tomto díle skončí, avšak nakonec se ke štěstí nás všech rozhodla nezklamat své fanoušky.

Komentářů

komentáře