22 jmen lidí v ČR, které bys opravdu nechtěl mít.Ti méně šťastní z nás si bohužel kvůli svým jménům a příjmením už vytrpěli dost. Někdy se sice jedná o neškodnou legraci, ale v těch horších případech to může přerůst v seriózní šikanu. Je sice smutné, že kvůli jménu se může stát takové neštěstí, ale děti (a bohužel nejen děti…) holt umí být zlí. Někdo si to nechá pro sebe, a i když mu to připadá vtipné, radši drží jazyk za zuby, někdo si zase nenechá ujít příležitost se zviditelnit. Je důležité vědět, kdy už to stačí.

Samozřejmě se tu nebavíme o případech, kdy se jedná o roztomilou přezdívku, případně s tím daní osoba nemá problém. Pokud patříte mezi lidi, které mají příjmení nebo jméno vzbuzující smích, mám pro vás pár rad. Je důležité si uvědomit, že vás to nijak nedefinuje. Je to jen slovo, které navzdory tomu, jak moc se vám kvůli tomu ostatní smějí, vaši osobnost nijak neovlivňuje. Sice byly prováděny různé studie zkoumající vliv jména na osobu, ale nikdy nebylo dokázáno, že to je pravda. A také to není to nic, co byste mohli ovlivnit (pokud se samozřejmě nevdáte nebo si nezměníte jméno), tak nemá cenu se kvůli tomu trápit.

Nejhorší příjmení České republiky

V životě se setkáme se spoustou lidí, a určitě i těmi nejrůznějšími příjmeními. Většinou jim ani nepřikládáme váhu, protože se nakonec stejně dostaneme k tykání, a na příjmení zapomene. Pak je zase naopak vtipné zjistit, že dva lidi ve vašem okolí mají stejné příjmení. Máte pak spoustu času uvažovat, jestli jste tak špatní přátelé, abyste nevěděli, že tyto dvě osoby jsou příbuzné, nebo se jedná jen o náhodu. Protože takové ty nejběžnější české příjmení jako je třeba Novák způsobují slušný chaos, jelikož je má opravdu spoustu lidí, kteří spolu nemají nic společného. Ale někdy je lepší se jmenovat Novák, než jako jedno z níže zmíněných příjmení.

Pokud tě zajímá, o kterých je řeč, mrkni do galerie!

 

 

 

 

 

Komentářů

komentáře