Jaké je mít vztah s narcistou a jak se z něj dostat?Nikdo není dokonalý a ve vztahu se eventuálně musí oba partneři vzdát nereálných očekávání a požadavků na toho druhého. Zezačátku se vše jeví bezchybně a zamilovaný pár se na svět dívá přes růžové brýle. Až časem zjistí, že jejich polovička není taková, jaká se zdála, a je jen na nich, zdali jsou schopní to překousnout nebo je to odradí natolik, že se rozejdou. Zatím je řeč o otravných vlastnostech jako nechávání prkýnka nahoře, ucpávání odpadu vlasy a podobně. Narcismus je však jiný kalibr. V čem chození s narcistou spočívá?

Na první pohled princ snů

Zezačátku vůbec nepoznáte, že by s ním mohlo být cokoliv špatně. Je okouzlující, stará se o svůj zevnějšek a zpravidla srší humorem a charismatem. Zná způsoby slušného chování a vám se konečně zdá, že jste narazili na toho správného. Postupně se však začne ukazovat jeho druhá stránka. Absence empatie, přesvědčení, že jsou lepší než ostatní, vysoké ego a touha po pozornosti. To vše a k tomu neustálá manipulace z vás časem udělá absolutní trosku. Tento typ partnerů si umí svou oběť vybrat přímo mistrně a i přes to, že vztah s nimi ukončíte, se budou ve vašem životě nadále objevovat. Nesnesou totiž pomyšlení, že byste mohli být šťastní i bez nich.

Nedostatek energie

S jejich touhou po pozornosti vás donutí se jim neustále věnovat a budou vás vysávat natolik, že po skončení vztahu budete postrádat sebevědomí, trpět úzkostmi a nespavostí. Abyste se vymanili z jejich vlivu, musíte se od nich zcela odříznout a nenechat je jakkoliv se k vám přiblížit, ať už digitálně nebo fyzicky. Důležitá je i podpora přátel, abyste viděli z více úhlů pohledů, že chyba není na vaší straně. A v poslední řadě si dejte od vztahů pauzu. Nežeňte se po rozchodu hned do dalšího, neboť to v sobě ještě nemáte srovnané a zbytečně byste se opět popálili.

Komentářů

komentáře