Jak vypadají modelky z Instagramu v realitě? Tyto fotky vám vyrazí dech!Sociální sítě nepatří k těm milejším částem internetu, ačkoliv nám mnohé usnadňují. Díky nim máme lepší přehled o tom, co se zrovna ve světě děje, získáváme i různé nápady díky příspěvkům ostatních, a snadněji komunikujeme s našimi přáteli. Ale zároveň to i vytváří toxické prostředí způsobené lidskou závistí. Někdo si přidá na svůj profil fotku v plavkách, čímž chce jen sdělit, že si užívá den u bazénu, a hned je sjet v komentářích, že se obnažuje.

Nebo v horším případě upozorněn na své nedostatky. Proč horším? Protože když přidáte takovýto příspěvek, a někdo vám na to napíše něco ve stylu; holka s takovou postavou by se jí neměla chlubit, nebo proč přidáváš něco takového, když víš, že jsi ošklivá, na sebevědomí to nikomu nepřidá. Lidi s normálním uvažováním nad tzv. body shaming ani neuvažují, jelikož si jsou vědomi jeho následků. Kdybyste si představili, že někdo vám řekne něco tak ošklivého, nikdy byste to už neudělali. Bohužel ne všichni uvažují stejně, a jak jsem již zmínila výše, velkou roli v tom hraje lidská závist.

Proč si tolik lidí upravuje své fotky, aby na nich vypadali lépe?

U těch, kteří nemají svůj profil tak známý, se editace nevyskytuje tak často, jako u těch populárnějších účtů. Na ty je totiž kladen mnohem větší nátlak. Jelikož je sleduje mnohem větší počet lidí, je zde větší riziko na hanlivé komentáře. Na profilech většiny z nás se koukají výhradně naši přátelé, kteří by nám (ve většině případů) něco tak hnusného nikdy nenapsali. Navíc celebrity jsou pro mnoho lidí ikony, které je v jejich očích nesmí zklamat. Stačí jen vyjádřit svůj názor, se kterým nějaká část fanoušků nesympatizuje, a hned je tu problém. Proto má tolik influencerů problémy s psychikou a uchylují se k upravování fotek.

O jaké fotky se jedná? Mrkni do galerie!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře