Jak na jaro posílit imunitu? Vitamíny!Jeden den sluníčko, druhý den sněží a třetí je zase krásně. Počasí jako na houpačce, a tak není divu, že každou chvíli nás potrápí rýma nebo kašel. Posilovat imunitu je tak dobrý nápad, ale jak na to?

Jaro za okny

Kalendář nám sice tvrdí, že je ještě zima, ale počasí je spíše dubnové. Ráno skla aut musíme škrábat, odpoledne chodíme pomalu jen v tričku a večer se prudce ochladí dřív, než to stihneme zaregistrovat. Takové změny jsou velký nápor na náš organismus, s lepší imunitou máme ale vyšší šanci se nachlazení i bacilům ubránit. Základem je pravidelný pohyb a dostatek odpočinku, velkou pomocí je také vyvážená strava a přísun vitamínů. Těch máme často málo a zapomínáme na ně. Hlavním zdrojem vitamínu C je ovoce a zelenina, vitamín B obsahují slunečnicová a dýňová semínka a také mléčné výrobky. Ideální je tak konzumovat ovoce a zeleninu, většinou ale není v našich silách sníst potřebné množství. Zvlášť u dětí může být problém, proto je skvělou volbou, jak do sebe dostat potřebné vitamíny, smoothie nápoj.

Potřeba vitamínů

Smoothie je lahodný nápoj z ovoce a zeleniny nebo jejich kombinace, doplněný o tekutinu, semínka, bylinky, sladidlo nebo oříšky. Příprava je jednoduchá, stačí suroviny nakrájet, přidat vodu nebo mléko, doplnit bylinky a o ostatní už se postará smoothie mixér Orava s výkonným 1000W motorem a nerezovými noži. Bez problémů si poradí nejen s ovocem a zeleninou, ale i ořechy, ledem a semínky díky vysokým, až 20 000 otáčkám za minutu. Kromě smoothie s ním připravíte i zmrzliny a krémové polévky, umelete kávu i nastrouháte sýr. Na sklonku zimy ale nejvíce využijete právě možnost připravit si chutný koktejl plný vitamínů, který bude chutnat i dětem. Součástí balení je i 5 nádob, takže si smoothie nebo jakoukoli jinou dobrotu můžete připravit i jako svačinu do práce.

Výhodou smoothie je také to, že neexistuje univerzální recept. Použít můžete takové druhy ovoce a zeleniny, které máte rádi, a nebojte se experimentovat.

 

 

 

 

Komentářů

komentáře