Jak moc jsi muž? Zkuste tento Samurajský test mužství.Možná si říkáte, že odpověď na tuto otázku znáte. Nicméně to nejspíš možná bude trochu jinak. Samurajové byli japonští bojovníci z období středověku, kteří byli především proslulí svou naprostou oddaností. Samuraj sloužil svému císaři nebo obecně pánovi a řídil se specifickým etickým kodexem, který se nazýval bušidó (Cesta válečníka). Možná jste to někdy již slyšeli.

Udělejte si tento test

Příběh pokračuje. Okolo 12. století byli samurajové samostatnou společenskou třídou, k níž se řadilo až 10 procent japonské společnosti. V 19. století se tato vrstva rozpustila, samurajové jsou ale dodnes v Japonsku uznávanými postavami, ke kterým odkazuje mnoho příběhů a mýtů. Samurajové měli mnoho různých zvyků. Jedním z bych bylo i gesto zaťaté pěsti, podle kterého poznávali u jiných mužů sílu charakteru. Protože se tento “test” dochoval dodnes, můžete si ho teď vyzkoušet i vy. Je vlastně velmi jednoduchý a rychlý.

Pojďte na to

Můžete si ho vyzkoušet ihned. Test se jmenuje Kobushi Shindan a Samurajové s jeho pomocí rozčleňovali lidi do tří odlišných skupin. Chcete si vyzkoušet, do jaké z nich byste patřili vy? Je to jednoduché. Zatněte pěst, zcela přirozeně, aniž byste se nějak kontrolovali nebo si na něco hráli. Zatněte jako byste ji zatnuli normálně a zapamatujte si jen to, jak jste ji zatnuli. Poté se podívejte níže pod tento text do naší fotogalerie, kde naleznete výsledky tohoto testu.

 

 

 

 

Komentářů

komentáře