Jak cestovat levně aneb na čem ušetřit.V dnešní době se pohyb mezi jednotlivými destinacemi stal téměř přirozeným. Jakmile se blíží svátky nebo dovolená, mnoho lidí tíhne k dotazu, kam se chystáte na prázdniny. I kdyby se mělo jednat o typickou českou dovolenou v Chorvatsku, téměř všichni se snaží využít volna k prozkoumání okolního světa. Mnoho lidí tvrdí, že to je tím, že ne vždy jsme tuto možnost měli, takže nyní toho všichni chtějí využít.

Avšak pravda je taková, že jsme jako společnost zmlsaní a již nám nestačí objíždět české nádrže, či jet na víkend stanovat. Fotky z exotických míst, písečných pláží či rušných zahraničních metropolí nám přináší jistý pocit nadřazenosti vůči těm, kteří museli zůstat doma. Někomu je zase naopak jedno, jestli mu ostatní závidí, chce jen poznat tamní kulturu a užít si pohledů, jež jim nová země poskytne.

Tak či onak jsme se na cestování stali závislými, takže covidová pandemie všechny poněkud ochromila, neboť najednou člověk nemohl z vlastního domu, natož do jiného státu. Zaměstnanci firem, kteří byli zvyklý za businessem lítat na týdenní bázi, měli utrum. Když se však hranice konečně otevřeli, mnoho lidí nemělo finanční prostředky. Ekonomika utrpěla tvrdou ránu, takže ačkoliv byla opět možnost cestovat, ne všichni toho mohli využít. Proto se přišlo s mnoha různými tipy na to, jak spolehlivě ušetřit a nenechat si dovolenou udělat díru do kapsy.

Kde jdou zmenšit výdaje

Prvním krokem je zvážit cílovou destinaci a vybrat tu, kde je kurz koruny vůči tamní měně výhodný a budete zde moct nakupovat levně. Na tom se totiž bude mnohé odvíjet. Dalším důležitým faktorem je doprava a ubytování. Letadlo nejspíš nebude tou nejlepší volbou, pokud chcete ušetřit, takže ideální cestou jsou buď dálkové autobusy, vlaky nebo auta. Ubytování se cenově podstatně liší, proto zkuste různé B&B hotely jako je Ibis, kde sice nedostanete pokoj sami pro sebe či velkou koupelnu, ale rozhodně tím neprovětráte peněženku.

Komentářů

komentáře