Jak a kam umístit v koupelně zrcadlo?Možná vám odpověď na tuto otázku připadá vágní; pokud však zařizujete byt úplně od píky, můžete narazit na to, že automatické umístění velkého zrcadla přímo nad umyvadlo není automaticky nejlepší řešení. Čím se tedy řídit?

Proti oknu

Koupelny jsou často malé tmavé prostory s nedostatkem přímého denního světla. Pokud i vy trpíte v koupelně jeho nedostatkem, použijte zrcadlo jako nástroj zesílení světla zvenčí. Ideální tedy je, pokud zrcadlo visí proti jeho zdroji. Tím může být okno, světlík nebo dveře do koupelny, avšak postavením zrcadla proti dveřím můžete způsobit také to, že se polekáte čehosi pohyblivého v temnotách, až se půjdete v noci napít. Pokud máte za oknem krásný výhled, při pohledu do zrcadla se jím během hygieny můžete kochat v pozadí.

Nad umyvadlo

Tradiční umístění je nad umyvadlo, a to tak abychom se viděli během hygieny. Avšak zde nám odpadá možnost vidět celou postavu. Navíc na zrcadle nad umyvadlem ulpívají kapičky vody a další znečištění. Pokud vám to nevyhovuje, můžete pořídit menší zrcadlo nad umyvadlo a pořádné, větší, pořídit na jinou stranu místnosti. Přizpůsobte této myšlence i nábytek do koupelny.

Zrcadlová stěna

Nestačí vám zrcadlo nad umyvadlem? Pořiďte si zrcadlovou stěnu. Můžete si pořídit jeden velký kus zrcadla překrývající celou stěnu, nebo několik zrcadel různých tvarů, tvořících dohromady velkou plochu. Nejen že taková věc bude fungovat, rozšíří zároveň prostor a rozmnoží světlo v místnosti takovým způsobem, jako by to malá zrcadla nedokázala.

Zrcadlová skříňka nebo toaletka

Zrcadla bývají někdy součástí určitých sestav do koupelny nebo kusů nábytku. Nezřídka najdete zrcadélko na toaletce, kterou můžete využívat k líčení, holení nebo jiné přípravě zevnějšku mimo hygienu. Vnitřek vyšší skříňky může sloužit také jako místo pro umístění zrcadla. Větší zrcadlo můžete schovat a pověsit jej na vnitřní stranu dvířek.

 

 

 

 

Komentářů

komentáře