Tyhle hádanky vyřeší jen ti nejchytřejší, patříš mezi ně?Když je člověk zavřený doma, na práci toho nemá. A kvůli nedostatku podnětů náš mozek leniví a ztrácí svou běžnou výkonnost. Rébusy a všemožné hlavolamy řešíme z dobrých důvodů. Na letních táborech se s nimi můžete často setkat jako se součástí hry. Skvěle dítka pobaví a musí u toho zapojit hlavu, tudíž si to můžete odškrtnout jako zábavu a i vzdělávání. Sami jste se už nejspíš o nějakou tu hádanku pokusili, a ve finále vás překvapilo, jak byla vlastně jednoduchá. Tyto hlavolamy obsahují spoustu chytáků, na které si člověk musí dávat pozor. Ač se to nezdá, kolikrát nám na začátku nenápadně zmíní nedůležitě vypadající fakt, který potom zcela změní znění celého textu.

Je důležité si čas od času nějaký ten záludný příklad vyřešit, abyste nevyšli ze cviku, ale když ve svém úsilí setrváte, řešit hádanky pro vás bude hračka. Říkali jste si někdy, proč jsou třeba detektivky tak oblíbené? Lidi mají rádi, když se nechají něčím překvapit. Takový ten Aha, no jasně! moment je ve finále to nejsladší, co nám může kniha přinést.

Kdo v řešení rébusů vyniká nejvíce?

Možná vás to překvapí, ale nemusí to nutně znamenat, že pokud máte samé jedničky, tyto hlavolamy dáte levou zadní. Naopak se stává, že ti chytřejší z nás jsou tak pohlceni otázkou a touhou na problém přijít, že na to nakonec nepřijdou. Nejlepší postup, který můžete při řešení problému zvolit, je to zbytečně nekomplikovat. Jakmile do toho začnete zapojovat všechno, co vás napadne, nebudete schopni dojít ke kloudnému závěru. Na jeho rozlousknutí vám stačí selský rozum a prostá logika.

Jeden vědecký průzkum dokázal, že děti v tomto vynikají víc, protože jejich mysl je vůči těmto problémům otevřenější. Neuvažují nad tím, jestli to je fyzikálně možné, jestli to je reálné, prostě řeknou, co je napadne. Jak jste na tom vy?

Pro hádanky a jejich řešení mrkněte do galerie!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře