Fotografie, které pochopí jen vysocí lidé.Určitě jste se někdy potkali s osobou, se kterou jste při vedení rozhovoru museli poněkud zaklonit hlavu, abyste se normálně mohli dívat z očí do očí. Ne vždy se vám podaří udržet jazyk za zuby, a neudělat na výšku dané osoby nějakou poznámku. Vám to sice připadá vtipné, ale bohužel vám nedojde, že si to díky své nezvyklé postavě vyslechli už mnohokrát. Hodně lidí se pře, jestli je být vysoko nad ostatními výhoda nebo nevýhoda.

V modelingu se to rozhodně cení, v informacích o castingu je vždy uvedeno, že modely pod určitou výšku nebudou ani brány v potaz, i kdyby byly sebehezčí. A u kluků je to určitě velké plus, snad každá holka si přeje mít toho namakaného statného přítele, který jí bude svou velikostí dodávat pocit ochrany. U holek už to je těžší, protože kvůli zajetým stereotypům, že kluk má být vždy vyšší, je pak těžké najít někoho, komu prohozené role nevadí. Ale díky vstřícné a otevřené společnosti už to můžeme vidět čím dál častěji.

Projevuje se výška i na správné funkci těla?

Spousta problémů přichází i po zdravotní stránce, jelikož s rychlým růstem přichází i neschopnost kloubů a kostí se přizpůsobit. Vezměte si to tak, že vaše tělo je zvyklé na určitou rychlost a tím, že má najednou na budování svalů, atd. jen omezený čas, projevuje se to na kvalitě.

Dochází pak ke spoustě úrazů, které se mohou stát prakticky kdykoliv. Výška se naopak u sportu velice oceňuje, obzvlášť u basketbalu a volejbalu. Je to také jedna z nejčastějších otázek, kterou vysocí lidé dostávají, když je potká někdo nový; jestli hrají basketbal. Bohužel spojením neustálých výskokům a špatného stavu kosterní soustavy vzniká spousty zranění. Proto je tolik volejbalistů a basketbalistů v ortézách.

Jsou určité situace, které pochopí jen vysocí lidé. Zajímá vás, o co se jedná? Koukněte do galerie!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře