Díky kvalitnímu odhlučnění se vám bude žít lépe. Jak na to?







Pohodu při bydlení se snažíme zajistit si různými způsoby. Mezi jedny ze základních prvků rozhodně patří odhlučnění. Přitom si to často neuvědomujeme a na odhlučnění se zapomíná. Může vás ochránit nejen před hlučným sousedem, ať už je za stěnami nebo v patře, ale také před různými hluky zvenčí. Zkrátka před vším, co by vás mohlo dlouhodobě obtěžovat a nedat vám spát.

Odhlučňujeme stěny

Při odhlučňování je odhlučnění stěn samozřejmostí. Ale můžete pochopitelně odhlučnit také strop nebo podlahu. V prvé řadě je potřeba mít na to kvalitní materiál, který zajistí odpovídající odhlučnění. Musí to být zkrátka vhodná zvuková izolace, kterou vám může řada odborných firem doporučit pro přímo váš konkrétní případ. Zpravidla se k tomu využívá akustických desek, které se potom uplatňují v rámci:

  • Kontaktní stěnové konstrukce
  • Předsazené stěnové konstrukce

V prvním případě se jedná o vhodné řešení, kdy chceme ušetřit co nejvíce místa. Využívá se již zmiňovaných akustických desek, pod které je potřeba aplikovat akustickou pěnu. Celá konstrukce je tak vlastně vrstvením desek a pěny. Pěna je zde podkladem, na kterou se položí akustická deska. Nelze pokládat desku přímo na stěnu, protože by izolace neměla odpovídající účinky.

Pokud se jedná o předsazené stěnové konstrukce, tak se zmiňovaná pěna vloží do konstrukce. Na pěnu se pokládá deska, jejíž tloušťku volíme podle požadavků na účinnost izolace. Obvykle je to něco mezi jedním až třemi centimetry. Lze využít také vzduchovou mezeru, čímž dosáhneme ještě lepšího odhlučnění.

Nezapomínejte ani na kročejovou izolaci

Velkým problémem při odhlučňování jsou hluboké tóny. Může to být různý dusot nebo kroky, ale třeba také dunění od hudební aparatury. V tomto případě chceme nejčastěji eliminovat takové zvuky z patra nad námi. Proto se tady využívá kročejové izolace, na kterou bychom určitě také zapomínat neměli.

 

 

 

 

Komentářů

komentáře