Chcete zkusit vyrazit na plavbu na jachtě? Zde jsou tipy, jak si vybrat tu správnou pro vás!Každý si čas od času potřebuje odpočinout od všedního stresujícího života. Mnoho lidí zvolí víkend v přírodě nebo den volna s knihou. Častokrát však nepomůže pauza, nýbrž kompletní změna prostředí a programu. Moře v tomto případě skýtá ideální místo, neboť teplo, slunce a svěží vánek dokáže dělat se stresem divy.

Jestli však nechcete absolvovat typický týden v all-inclusive hotelu, kde ráno budete horlivě zabírat lehátka, přes den pozorovat děti v brouzdališti, a v noci koukat na animátorský program, je zde inovativní řešení. Vyrazte na plavbu! Týdny na moři s luxusním programem, výtečným jídlem a hudbou. Možností aktivit je spousta, každý si zde najde své.

Jak a podle čeho si vybrat?

Především je třeba myslet na typ plavby. Toužíte po hudbě, tanci a alkoholu? Nebo jedete s rodinou a oceníte spíš tobogány, zmrzlinový bar a program pro děti. To je třeba si ujasnit, aby to nedopadlo, že budete chtít uložit děti do postele a nad vámi se bude teprve rozjíždět party. Před tím, než se na plavbu přihlásíte, podívejte se na hodnocení od ostatních zákazníků. Jejich slova mají větší váhu než popis vygenerovaný zaměstnanci.

Plavba na vlastní pěst

Pokud netoužíte po programu a luxusu, ale toužíte vyrazit na moře, pronajměte si plachetnici nebo katamarán. S nimi můžete vyrazit na moře a užít si klid daleko od letovisek. Ať už budete chtít využít loď jako vozidlo, se kterým budete cestovat mezi ostrovy, nebo jako obydlí, ve kterém si budete vychutnávat sluníčka a krásy moře, tento způsob trávení dovolené si užijete. Cena je stejná, jakou byste zaplatili v letoviscích, ale zážitky budou o to lepší. Abyste se nenudili, půjčte si na loď paddle boardy, šnorchly a kruhy. S nimi budete moct ocenit prozkoumat mořský svět a tamní ostrovy.

Komentářů

komentáře