Biologicky odbouratelné plasty jsou šancí pro modrou planetuJedním z nejhorších nebezpečí současnosti jsou plasty, které se hromadí v přírodě. Jejich nevýhodou je totiž jejich praktická nezničitelnost. Pokud vyhodíte někde v lese igelitovou tašku, bude trvat alespoň třicet let, než se rozpadne, a po celou tuto dobu bude ohrožovat zvířata a hyzdit naše životní prostředí. Právě igelitové tašky jsou největším problémem. Vyrábějí se v masovém měřítku a po použití končí většinou na skládce, či pohozené někde v přírodě. Jak proti této hrozbě bojovat?

Zákaz plastů nic neřeší. Igelitové tašky jsou velmi praktické, takže je lidé budou stále požadovat. Jediným řešením je použít při jejich výrobě jiného materiálu, který by byl k přírodě šetrnější, a v tom nám dnes již nic nebrání. Ekologické nákupní tašky vyrobené z materiálů Degralen a Ecomater vypadají na první pohled jako zcela běžné igelitky, od kterých se neliší ani pevností ani cenou. Jediný rozdíl je ten, že se v přírodě po několika měsících či letech zcela rozpadnou. Jak je to možné?

Jak fungují biologicky odbouratelné plasty?

Jedná se v podstatě o zcela běžný plast, do kterého je ovšem přidáno malé množství biodegradabilní složky, která po čase způsobí jeho rozpad. Množství přidané složky navíc dokáže ovlivnit, po jak dlouhé době se plast rozpadne. Kromě biodegradabilního plastu můžete mít i igelitky z umělé hmoty, vyrobené na bázi kukuřičného či maniokového škrobu. Tento materiál se v přírodě nejen rozpadne, ale je také plně kompostovatelný.

Výrobky z biodegradabilního plně kompostovatelného plastu si můžete pořídit na adrese ekologickeigelitky.cz. Kromě ekologických nákupních tašek si zde můžete koupit například i plastové obálky pro zásilky s potiskem, díky kterým můžete vašim obchodním partnerům předvést, že to s ochranou přírody myslíte skutečně vážně.

 

 

 

 

Komentářů

komentáře