Záhadu Bermudského trojúhelníku se nejspíš nikdy rozluštit nepodaří, avšak skrze stopy podobné této můžeme alespoň hádat. Od 70. let minulého století se v této oblasti ztrácela letadla a lodě beze stop. Jelikož pro to nebylo žádné rozumné vysvětlení, lidé si začali vymýšlet všelijaké příběhy o nestvůrách, které v Bermudském trojúhelníku žijí. Díky neuvěřitelně realistickým filmům o megalodonech, krakaticích a monstrům, kteří jsou schopni zničit loď během minuty, není divu, že tomu někdo skutečně věří.
Hypotéz je mnoho, není však tolik lidí, jež by je vyvrátili. Oceán zůstává z většiny neprozkoumán, protože dosahuje neuvěřitelných hloubek. Do těch se ani ty nejmodernější přístroje nedostanou, proto se můžeme jen dohadovat, co tam žije. Mnozí tvrdí, že ne všichni dinosauři vymřeli, že někteří se zvládli přizpůsobit a nyní žijí skrytí okolí. Stále by se totiž jednalo o dobré zázemí s dostatkem potravy. Když si vezmeme predátory, kteří se oceánem prohání běžně, tak z představy pětkrát většího prehistorického tvora s vlohami zabíjet přebíhá mráz po zádech.
Kterým mýtům můžeme věřit a co je výmysl?
Je těžké si rozřadit všechno, co slyšíme, do kategorií pravda a lež. Mnoho z legend o mořských příšerách je totiž až nepříjemně detailně vysvětleno. Vezměme si například Krakena z filmu Piráti z Karibiku. Jelikož se jedná o obřího hlavonožce, není zcela vyloučené, že neexistuje. Mohlo se jednat o anomálii. Námořníci ho považovali za odlišný druh než chobotnice kvůli jeho velikosti, avšak vzhledem se jí velmi podobá. Nemůžeem tedy s jistotou říct, že Kraken je, nebo není. Mýty mají obrovskou sílu a ani vyvrácením jim nelze zamezit.
Co tedy potopilo starou loď? Byla to mořská příšera podobná Krakenovi nebo se jednalo o přírodní úkaz? To se dozvíš, když se mrkneš do galerie!